Uz Latvijas–Baltkrievijas robežas uzstādīta trešdaļa pagaidu dzeloņstiepļu žoga

Kopš 6. oktobra, kad tika uzsākti pagaidu žoga būvdarbi uz Latvijas–Baltkrievijas robežas, ir uzstādīta trešdaļa jeb 12 kilometri dzeloņstiepļu. Visa pagaidu žoga izbūvi plāno pabeigt novembra beigās, informēja Nodrošinājuma valsts aģentūra (NVA).

Pašlaik uz robežjoslu ir piegādāta aptuveni puse no nepieciešamā dzeloņstiepļu apjoma, tādējādi darbi pie pagaidu žoga izbūves var turpināties, kā plānots. Šobrīd gan NVA darbinieki, gan būvnieki strādā pie tā, lai darbus uz Latvijas robežas ātrāk pabeigtu, norādīja aģentūra.

Steidzamā kārtā tiks izbūvēts pagaidu žogs vietās, kuras Valsts robežsardze noteikusi kā prioritāras.

KONTEKSTS:

Konkursā par dzeloņstiepļu žoga Latvijas–Baltkrievijas robežas aizsardzībai piegādi uzvarēja kompānija "Aimasa". Iepriekš uzņēmums "Brief" nespēja izpildīt pasūtījumu, tāpēc ar to sadarbību neturpināja. Uz Latvijas un Baltkrievijas robežas būvē aptuveni 37 kilometrus garu dzeloņstiepļu pagaidu žogu. Tas nosegs kritiskākās robežas vietas. Uzlikts arī Slovēnijas dāvinājums, kas pietika 1,7 kilometrus garam posmam.

Noslēgti vēl divi līgumi par 74 kilometru cita tipa dzeloņstiepļu piegādi Latvijas-Baltkrievijas robežas aizsardzībai. "Aimasa" piegādās 49 kilometrus par 484 500 eiro, bet uzņēmums "DN Sistēmas" piegādās 25 kilometrus par 239 217 eiro. 

Latvijas–Baltkrievijas robežas pastāvīgā žoga nodošanu ekspluatācijā plānota ne vēlāk kā līdz 2024. gadam. Iekšlietu ministre iepriekš uzsvērusi, ka nodošana ekspluatācijā prasa laiku, taču pats žogs jau būs uzbūvēts ātrāk.

Valdība, ņemot vērā konstatēto Latvijas–Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaitu un tā straujo pieaugumu, iepriekš nolēma izsludināt ārkārtējo situāciju no 11. augusta līdz 10. novembrim Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpilī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt