Uz Latvijas Radio un LTV valdes locekļu amatiem pretendē 33 kandidāti 

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) izsludinātajos konkursos uz VSIA “Latvijas Radio” un VSIA “Latvijas Televīzija” (LTV) vakantajiem valdes locekļu amatiem pieteikušies 33 kandidāti, informēja SEPLP.

Uz Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja amatu pretendē 8 kandidāti, uz Latvijas Radio valdes locekļa programmu un pakalpojumu attīstības jautājumos amatu 9 kandidāti, uz Latvijas Radio valdes locekļa finanšu pārvaldības jautājumos amatu pretendē 12 kandidāti. Uz LTV valdes locekļa finanšu pārvaldības jautājumos amatu pretendē 11 kandidāti. Viens kandidāts pretendē gan uz Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja, gan valdes locekļa programmu un pakalpojumu attīstības jautājumos amatu. Seši kandidāti pretendē uz diviem amatiem – Latvijas Radio un LTV valdes locekļa finanšu pārvaldības jautājumos. 

Šobrīd tiek vērtēta kandidātu atbilstība nolikuma prasībām, norādīja SEPLP. Konkursa komisija līdz 25. augustam lems, kuri pretendenti tiks virzīti uz otro kārtu. 

Atbilstoši Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumam, Latvijas Radio un LTV valdes locekļu kandidātiem jābūt ar vismaz maģistra līmeņa augstāko izglītību un viņiem jāpiemīt zināšanām par plašsaziņas līdzekļu nozari, īpaši par sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu nozīmi demokrātiskā sabiedrībā. 

Kandidātiem nepieciešama vismaz piecu gadu pieredze vadošā amatā plašsaziņas līdzekļu jomā vai vismaz triju gadu pieredze vidējas vai lielas kapitālsabiedrības valdes vai padomes locekļa amatā, vai vismaz piecu gadu pieredze kapitālsabiedrības, organizācijas vai iestādes augstā vadošā amatā, kura ieņemšana apliecina nepieciešamo iemaņu kopumu un kurā gūtā pieredze plašsaziņas līdzekļu jomā tiek uzskatīta par priekšrocību.

Konkursi notiks trīs kārtās. Pirmajā kārtā tiks vērtēta kandidātu atbilstība noteiktajām minimālajām prasībām, otrajā kārtā komisijas locekļi viņus izvaicās par Latvijas Radio un LTV attīstības redzējumu, bet trešajā kārtā labāko pretendentu kompetences padziļināti vērtēs personāla atlases speciālisti.

KONTEKSTS:

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) izsludināja atklātu konkursu uz Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja, valdes locekļa programmu un pakalpojumu attīstības jautājumos un valdes locekļa finanšu pārvaldības jautājumos amatiem. Savukārt Latvijas Televīzijā izsludināts konkurss uz valdes locekļa finanšu pārvaldības jautājumos amatu.

Pretendenti varēja pieteikties līdz 2022. gada 14. augustam.

 SEPLP 4. aprīļa sēdē nolēma par LTV valdes priekšsēdētāju ievēlēt Ivaru Priedi un par LTV valdes locekli programmu un pakalpojumu attīstības jautājumos Kasparu Odiņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt