Dienas ziņas

Modernizē Anatomikumu

Dienas ziņas

Senās baznīcas noslēpumi

Top žogs uz Latvijas-Krievijas robežas

Uz Latvijas-Krievijas robežas izbūvēts dzeloņstiepļu žoga pirmais posms

Ceturtdien, 17.martā, Igaunijā pieņemts lēmums uz ārējās robežas būvēt žogu 90 kilometru garumā. Tikmēr Latvijā žoga būvniecība uz Latvijas-Krievijas robežas jau pāris mēnešus rit pilnā sparā. Vairāku kilometru garumā izbūvēts pirmais posms. 

Žogs būs viens no kompleksajiem risinājumiem, kā sargāt robežu un mazināt imigrantu iekļūšanu Eiropā. Šogad par nelikumīgu robežas šķērsošanu kopumā aizturēti 15 Vjetnamas pilsoņi un četri personu pārvietotāji. Aizturēšana notika arī trešdien, 16.martā, Liepnas pagastā.

"Šis ir pirmais posms uz Latvijas-Krievijas robežas, tāds, lūk, izskatās - vairāku kilometru garumā, divus metru augsts ar dzeloņstieplēm, un, kā pārbaudām, pietiekoši izturīgs," rāda  Valsts robežsardzes pārstāvis Ivars Ruskulis. 

Darbs pie žoga izbūves sācies jau pagājušā gada nogalē. Žogs šajā posmā izbūvēts pilnībā, lai gan robežjoslas ierīkošanas vēl nav pabeigta. "Šeit būs tālāk pēdu josla, kas atstāj šķērsošanas pazīmes, arī zonu patruļai ar suni," piebilda Ruskulis.

Kopumā Latvijai ar Krieviju ir 276 kilometrus gara robežjosla, uz tās pa posmiem žoga garums sasniegs 90 kilometrus. Paralēli dažādās robežapsardzības vietās notiek gan žoga izbūve, gan robežjoslas sakārtošana un paplašināšana līdz 12 metriem.

"Protams, tas gan atvieglo robežsargu darbu, gan attur pārkāpējus no nelikumīgas valsts robežšķērsošanas," saka Ruskulis.

Žoga būvniecība Latvijā ir nebijis notikums gan pašiem robežsargiem, gan sabiedrībai kopumā. Jautājot pierobežā dzīvojošajiem, dažus māc šaubas, vai tiešām žogs būs efektīvs veids, kā apturēt imigrantu plūsmu.

"Naudas izķiešana. Varēja jau tāpat to visu plūsmu atregulēt. Tas, kas gribēs, ieies bez visa žoga," uzskata Kārsavas novada iedzīvotāja Irēna.

Šobrīd gan, runājot ar iedzīvotājiem, vairāk ir  dzirdams atbalsts žoga būvniecībai. "Viņš ir nepieciešams, tomēr mūsu drošība, tas ir vajadzīgs," teica Kārsavas novada iedzīvotāja Inga.

Līdzīgu viedokli pauž Vita un Valdis no Baltinavas novadas - viņi ir vairāk par žoga būvniecību nekā pret. Viņuprāt, ir jābūt pastiprinātai kontrolei, lai migrantu plūsma mazinātos. "Sevišķi par slimībām ļoti bail, ka neievazā, aprūpē zemā līmenī, paši nevaram dabūt normālu, ļoti bail no vīrusiem," atzina Vita.

Žoga ierīkošana uz robežas sabiedrībā ir radījusi ažiotāžu, tomēr, kā skaidro robežsardzes pārstāvis Ruskulis, žogs ir tikai viens no līdzekļiem, kādā veidā pamazām tiek sakārtota robežjoslas infrastruktūra un uzlabots robežsargu ikdienas darbs. Robežjoslas iekārtošanu plānots turpināt līdz 2019.gadam.

"Ir darāms vēl diezgan daudz, gan vēl purvā ir plāni, kas ir jāizdara; šeit ir uz šobrīdi  vislabāk izbūvētais posms," sacīja Ruskulis.

Žogs, lai gan izskatās interesanti, un, iespējams, vairumam būtu tīkams apskates objekts, tomēr plašākai sabiedrībai diemžēl nav pieejams. Piekļuve tam atļauta vien robežsargiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt