Ārpus Rīgas

Strūžānieši protestē pret bērzu izciršanu

Ārpus Rīgas

Liepājā bažas par daudzviet netīrītiem dūmvadiem

Uz Latgales pierobežas šosejās uzstādīs “inteliģentās” videokameras

Uz Latgales pierobežas šosejām uzstādīs «inteliģentās» videokameras

"Sinerģiskas drošības platformas izveide Austrumlatvijas un Lietuvas pierobežā" – tā saucas projekts, ko šobrīd īsteno Latvija un Lietuva. Par vairāk nekā pusmiljonu eiro uz maģistrālajiem pierobežas tranzītceļiem uzstādīs tā saucamās “inteliģentās” videonovērošanas kameras, kas spēj identificēt autotransporta numura zīmes, bet robežsargi savā aprīkojumā iegūs speciālas dienas un nakts videonovērošanas kameras, kā arī personālās kameras, kas fiksēs notiekošo uz robežas. Pierobežas tehnoloģiju modernizācija ļaus efektīvāk cīnīties ar kontrabandas, nelegālās imigrācijas problēmām un palīdzēs atklāt meklēšanā izsludinātas personas.

Latgales pierobeža kontrabandistiem un nelegālajiem robežpārkāpējiem – imigrantiem - ir vilinājuma avots, to vairākkārtīgi apliecinājuši robežsardzes un policijas pārstāvji. Par to liecina arī statistika – pēdējo piecu gadu laikā kopumā Latvijas pusē tikai uz Baltkrievijas robežas vien aizturēti ap 300 robežpārkāpēju, bet atklāto kontrabandas preču daudzums pērn bija par 130% lielāks nekā iepriekšējā gadā. Arī šogad noziedzība turpinās, sacīja Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes priekšnieks Juris Pastars.

"Jau šogad mums atklāti vairāk nekā 9 miljoni cigaretes un tabakas izstrādājumi, kas ir nelegāli pārvietotos pāri robežai. Tas liecina, ka noziegumi šajā jomā ir," teica Pastars.

Lai ar šo un citu noziedzību Latgales pierobežā cīnītos, ar kaimiņvalsti Lietuvu šobrīd policija īsteno kopīgu projektu.

"Šis satiksmes drošības projekts iesaista Latvijas un Lietuvas tiesībsargājošās iestādes - policiju un robežsardzi un arī četras pašvaldības, kas atrodas stratēģisku ceļu krustpunktos pie Latvijas-Baltkrievijas un Latvijas-Krievijas robežas, Latvijas pusē tās ir Krāslavas novada dome un Kārsavas novada dome. Projekta mērķis ir ierobežot kontrabandu un nelegālo robežpārkāpšanu. Tās ir galvenās problēmas, ko mēs vēlamies risināt un stiprināt robežu," sacīja  projekta koordinatore Ilze  Stabulniece.

Teju 600 000 eiro atvēlēts šīs robežas drošības stiprināšanai, tostarp moderna tehniska aprīkojuma iegādei, kāda pierobežā policijas rīcībā nav, piemēram, tā sauktās intelektuālās videonovērošanas kameras, kas pašlaik reģionā ir tikai Daugavpils pilsētā.

"Līdz 20 videokamerām būs izvietotas uz starptautiskajām automaģistrālēm pierobežā, kas varēs atpazīt automašīnu numurus. Tas ļaus izsekot automašīnu kustību Latgales reģionā," atzina Pastars.

Tas ļaus pierobežā atklāt un ierobežot virkni noziegumu, uzsver reģiona policijas vadītājs. "Pārrobežu noziedzībā, apkarojot narkotisko vielu nelegālo apriti, ekonomisko noziedzību. Šīs maģistrāles ir Krievijas virziens, Krievija-Lietuva, Polija, Vācija, kur mēs, analizējot datus par aizturētajām personām, izņemtajām narkotiskajām vielām, izņemtajām kontrabandas precēm cigaretēm, alkoholu. Mēs redzam, šī kustība ir, un kameras tiks izmantotas šo noziegumu apkarošanā."

Arī robežsardze pierobežā kļūs modernāka. Te caur projektu paredzēti vairāki tehnoloģiski jauninājumi, kas stiprinās drošību uz robežas, atzina Daugavpils pārvaldes Robežkontroles tehnisko līdzekļu nodaļas priekšnieks Romualds Stašāns.

"Projekta ietvaros mums būs iegādātas kameras, kas būs piesaistītas katram robežsargam, kas veic kontroli. Tās ir personīgās kameras, kopskaitā 79, kas būs izvietotas robežsargiem uz apģērba.

Būs arī četras videonovērošanas termālās kameras, 66 video reģistratori automašīnās, lai kontrolētu. Jo bija gadījumi, kad mums vajadzēja iegūt informāciju, bet tehnisko iemeslu dēļ mēs to nevarējām," sacīja Stašāns.

Turklāt, apvienojot Latvijas un Lietuvas drošības struktūru, tiesībsargājošo iestāžu un pašvaldību resursus, projektā tiks īstenoti vairāki kopīgi risinājumi, kas sekmēs sadarbību pārrobežu līmenī un attiecīgi paātrinās noziegumu atklāšanu un arī to novēršanu. Projekts "Sinerģiskas drošības platformas izveide Austrumlatvijas un Lietuvas pierobežā" tiks īstenots līdz nākamā gada vidum.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti