Panorāma

«Legālo narkotiku» tirgotājs šauj uz policistu

Panorāma

Skolas direktore: nezināju, ka skola nav nodota ekspluatācijā

Ķekavā skolēni mācījušies ekspluatācijā nenodotā ēkā

Uz laiku slēgs Pļavniekkalna sākumskolas ēku tās tehniskā stāvokļa dēļ

Ķekavas novada domes Izglītības komitejas ārkārtas sēdē trešdien, 4. novembrī, nolemts uz laiku slēgt Pļavniekkalna sākumskolas ēku tās tehniskā stāvokļa dēļ.

Šobrīd Ķekavas novada domes vadības rīcībā nonākusi informācija un dokumenti par to, ka sākumskolas ēka nav nodota ekspluatācijā pēc veiktās skolas renovācijas.

Kā Latvijas Televīzijai pastāstīja Ķekavas novada pašvaldības būvvaldes vadītāja, bijusī Jūrmalas domes priekšsēdētāja Inese Aizstrauta, skolā mācās 160 bērni. Šovakar skolēnu vecāku sapulcē nolemts skolu slēgt vismaz līdz 6. janvārim un attiecīgi pagarināt mācību gadu. Laikā, kamēr mācības pārtrauktas, pašvaldība nodrošinās bērnu pieskatīšanu.

Aizstrauta norādīja, ka skolas ēka ir viens no piemēriem "trekno gadu mantojumam", ar kuru pašvaldībām jātiek galā. Skolā nesen nobrucis jumta apmetuma gabals. Skolas ēkai tiks veikta ekspertīze un izstrādāts rīcības plāns, kā nepilnības novērst.

Lai risinātu konstatēto problēmu, nekavējoties tiek organizēta ēkas tehniskā apsekošana un apzināti veicamie darbi. Ķekavas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Vineta Bērziņa aģentūrai LETA skaidroja, ka nav sakārtota skolas dokumentācija un saņemts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) slēdziens par ugunsdrošības prasību izpildi ēkā.

Tuvākajā laikā būs pieejams būveksperta atzinums par sākumskolas tehnisko stāvokli, bet no atbildīgajām amatpersonām pieprasīti skaidrojumi par radušos situāciju.

"Tā nav pieļaujama situācija, mēs nedrīkstam riskēt ar bērnu un pedagogu drošību, tāpēc tika nolemts pārtraukt skolas darbību līdz brīdim, kad tiks gūts būvniecības ekspertu apstiprinājums par ēkas drošību un skola nodota ekspluatācijā," teikts Ķekavas novada domes Izglītības komitejas deputātu paziņojumā, kas publicēts novada domes mājaslapā.

Par tālāko mācību procesa organizēšanu pašvaldības atbildīgie speciālisti un Pļavniekkalna sākumskolas vadība kopā ar vecākiem sprieda vecāku kopsapulcē.

"Slēgt skolu ir kardināls lēmums, bet jaunā dome uzskata, ka jautājumos, kas saistīta ar bērnu drošību, jāievēro piesardzība," skaidroja Bērziņa.

Ekspluatācijā nenodotajā skolā mācības notiek vairāk nekā trīs gadus. Kā liecina aģentūras LETA arhīva informācija, 2010. gadā noslēgušies skolas paplašināšanas darbi, izmantojot "Cramo" moduļus. Moduļu noma izvēlēta kā pagaidu risinājums un ekonomiski izdevīgākais variants līdz brīdim, kamēr Ķekavā uzbūvēs jauno sākumskolu, ko bija paredzēts paveikt līdz 2012. gadam. Jaunā Ķekavas sākumskola tika atvērta šā gada 2. septembrī.

Apsekošana sabiedriski nozīmīgās ēkās Ķekavā veikta pēc 21. novembrī Zolitūdē, Rīgā, notikušās traģēdijas, kad, iebrūkot lielveikala "Maxima" jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagas traumas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt