Panorāma

VL-TB/LNNK tiksies ar ZZS

Panorāma

Valdība vētī militāro draudu analīzi

Nav pircēju Ķemeru sanatorijai

Uz Ķemeru sanatorijas izsoli neierodas neviens pretendents

Otrdien paredzētā Ķemeru sanatorijas izsole nenotika, jo uz to nebija ieradies neviens pretendents.

„Spriežot pēc intereses, kāda bija par objektu, pārāk liels pārsteigums nebija šis rezultāts. Grūti pateikt, kādi ir iemesli,” tā pēc nenotikušas izsoles sacījas SIA „Ominasis Latvia” maksātnespējas procesa administrators, zvērināts advokāts Ainars Kreics.

Tā kā sanatoriju izsolē neizdevās pārdot, līdz ar to nākamais solis būs piedāvāt to atpirkt nodrošinātajiem kreditoriem: Privatizācijas aģentūrai un arhitektu birojam "Arhiidea" .

Paredzams, ka tas, visticamāk, neizdosies un būs jārīko vēl vien izsole, kas būs lejupejoša – cena tiks pazemināta, līdz kāds no pretendentiem būs gatavs iegādāties sanatoriju. Par šādu izsoli varētu būt lielāka interese.

Otrā izsole varētu notikt novembrī. Taču Kreics uzsvēra, ka Jūrmalas pašvaldībai ir iespēja sanatoriju iegādāties vēl līdz tam.

Maksātnespējas procesa administrators ir gatavs pats ieguldīt dažus desmitus tūkstošus latu, lai vismaz minimāli sagatavotu sanatoriju ziemai.

"Minimālo programmu es izpildīšu pats. Nepieciešamības gadījumā no saviem līdzekļiem nofinansēšu sanatorijas saglābšanas darbus, kas nepieciešami, lai pārziemotu. Ja būs iespēja dabūt aizņēmumu, tad tas tiks ņemts droši vien, un nodrošināta arī apkure, pirmkārt jau apkures sistēmas remonts un pati sanatorijas apkure," sacīja Kreics.

Jūrmalas dome izsolē piedalīties nebija gatava. Iepriekš pašvaldība vēlējās sanatorijas iegādei finansējumu aizņemties no Valsts kases, taču Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padome prasīja pašvaldībai izpildīt virkni priekšnosacījumu, kas netika izdarīts.

„Es joprojām ceru uz Jūrmalas pašvaldības vēlmi iegādāties. Viņi šodien vēlreiz apliecināja, ka uztur šo vēlmi spēkā, bet viņiem ir problēmas ar finansējumu,” pauda Kreics.

Sanatorijas un citu maksātnespējīgās SIA "Ominasis Latvia" nekustamo īpašumu un kustamās mantas novērtējums un izsoles sākumcena bija noteikta 3 905 901 lats.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti