Panorāma

Noskaidrots uzņēmējs, kurš vainojams pie smakas Vecmīlgrāvī

Panorāma

Saeima neatbalsta nepilsoņu bērnu likumu

Par fotoradaru dedzināšanu draud bargs sods

Uz Jelgavas šosejas nodedzina kārtējo fotoradaru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Nezināmi ļaundari uz Jelgavas šosejas nodedzinājuši kārtējo ātruma kontroles radaru. Par šo noziegumu pagaidām Valsts policijai aizdomās turēto un aizturēto nav. Taču, ja vainīgais tiks noķerts, tad viņam jārēķinās ar ilgu laiku aiz restēm.

Naktī uz trešdienu, 20. septembri, uz Jelgavas šosejas nodedzinātais radars ir jau trešais šādi izpostītais radars šī gada laikā. Līdzīgi kā pirmajos divos gadījumos postīšanas metode bijusi līdzīga. Ap radaru sakrautas riepas, bet vēlāk tās tikušas aizdedzinātas.

Par nozieguma rokrakstu vēl šodien liecina gan nokvēpušais fotoradara metāla masts,

gan riepu kordas, kas aizvien te mētājās visapkārt. Savukārt bojātais radars no tā jau noņemts. Nopostītā mērierīce atradās uz Branku un Ozolnieku krustojuma, kur tā bija bija uzstādīta, lai autovadītāji ievērotu ātruma ierobežojumu – 70 kilometri stundā. Jelgavas ugunsdzēsēji izsaukumu saņēma īsi pēc diviem naktī.

“Notikumu bija pamanījuši garāmbraucošie un bija ziņojuši uz vienoto ārkārtas izsaukumu palīdzības numuru 112 [..] Kopējā degšanas platība bija divi kvadrātmetri Tātad dega stabs un apkārt stabam bija saliktas riepas, kas dega,” stāsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Jelgavas daļas vada komandieris Raimonds Tukišs.

Izmeklēšanu par notikušo sākusi Valsts policija, tomēr ne aizdomās turēto ne aizturēto vēl nav. “Par šo faktu mēs esam uzsākuši kriminālprocesu un notiek izmeklēšana. Šobrīd varu pateikt, ka acīmredzami bijusi ļaunprātīga dedzināšana, pēc visām pēdām, kas redzētas notikuma vietā. Par šo noziegumu ir paredzēts bargs sods, jo tā ir mantas bojāšana ar dedzināšanu,” norāda Valsts policijas Jelgavas iecirkņa priekšniece Tatjana Flandere, piebilstot, ka cietumsods var būt līdz 10 gadiem ilgs.

Šī gada aprīlī līdzīga radara dedzināšana bija Jaunmārupē uz Rīgas apvedceļa, bet jūnija sākumā tādā pat veidā huligāni fotoradaru dedzinājuši Jūrmalā uz Ventspils šosejas pie Varkaļu kanāla. Par šiem noziegumiem pagaidām neviens nav aizturēts.

Policija pagaidām atturas no komentāriem, vai dedzināšana uz Jelgavas šosejas bija vienu un to pašu ļaundaru darbs, taču  šos gadījumus sola salīdzināt. Tikmēr radaru īpašnieks CSDD uzsver – fotoradars bija apdrošināts un jau tuvākajā laikā nopostītā vietā tiks uzlikts jauns. Tikmēr krustojuma apkārtnē ātrumu pastiprināti kontrolēs Valsts policija.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti