Uz Jelgavas bērnunama direktora amatu astoņi pieteikumi

Konkursā uz Jelgavas bērnunama direktora amatu ir pietikušies astoņi pretendenti.  Jaunu vadītāju bērnunamam meklē, jo tās direktore Maija Neilande darbu pameta pēc tam, kad atklājās vairāki fiziskas un emocionālas vardarbības gadījumi pret bērniem.

Nedēļu pēc Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas lēmuma izbeigt administratīvo lietvedību pret trešo, atstādināto Jelgavas bērnunama aprūpētāju un viņai piemērot maksimālo naudassodu, Jelgavas dome piektdien, 7.jūlijā, komentējot  izmeklēšanas rezultātus, norāda, ka bērnunama jaunā vadība, ko dome plāno apstiprināt 20.jūlija deputātu sēdē, strādās pie tā, lai ieviestu visas Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas rekomendācijas darba uzlabošanai.

Jelgavas izpilddirektore Irēna Škutāne: Konkursā uz bērnunama vadītāja amatu – 8 pieteikumiVita Anstrate
  Ceturtdien noslēdzies konkurss uz centra direktora amatu, un pašlaik notiekot astoņu kandidātu izvērtēšana. Tāpat darbā bērnunamā esot pieņemti divi jauni sociālie darbinieki sodīto aprūpes personu vietā, kā arī jauns psihologs.

  Pašvaldības izpilddirektore Irēna Škutāne norādīja, ka “sabiedrībā bija sacelta ažiotāža par šo situāciju Jelgavas bērnunamā, bet katrā ziņā, protams, ka mūsu sarūgtinājums ir par to, ka ir tomēr divi darbinieki nosodīti un ir atzīta emocionālā vardarbība pret bērniem, kas izpaudās kā paraušana aiz rokas un skaļāka balss pacelšana”.

  “Ja psihologi to ir konstatējuši un arī ir atzinusi Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija, tad tas nav apstrīdams, bet nu šīs darbinieces pie mums bērnunamā vairs nestrādā. Vakar mums noslēdzās konkurss uz centra direktora vietu. Interese bija tiešām pārsteidzoši augsta. Bija astoņi pieteikumi iesniegti, komisija tagad vērtēs šos iesniegumus,” sacīja Škutāne.

  “Neapšaubāmi pēc šī gadījuma ir pastiprināta uzmanība ne tikai no bāriņtiesas puses, bet arī no Sociālo lietu pārvaldes puses un arī domes vadības puses. Tā kā noteikti pārmaiņas būs un uzmanība būs pievērsta lielāka. Un tas ir pašvaldībai tāds grūdiens, nopietns, teiksim tā,” piebilda Škutāne.

  Šobrīd Jelgavas bērnunamā dzīvo 52 bērni un vēl desmit atrodas blakus esošajā krīzes centrā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti