Uz jaunās pastmarkas – 1878. gadā Ainažos būvēta brigantīna

Latvijas Pasts 27. janvārī izdos jaunu pastmarku sērijā ''XlX gadsimta vēsturiskie kuģi'', uz tās attēlots 1878. gadā Ainažos būvēts divu mastu burukuģis – brigantīna ''Anna Wictoria''. Filatēlijas izdevumu dizaina autore ir māksliniece Elita Viliama.

Jaunās pastmarkas nominālvērtība ir 1,71 eiro, un tā paredzēta 1. grupas valstu  sūtījumu apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramiem, savukārt pastmarkas tirāža sasniedz 50 000 eksemplāru. Līdz ar pastmarku nāks klajā arī speciāla aploksne 500 eksemplāru tirāžā.

Uz jaunākās vēsturisko kuģu sērijas pastmarkas attēlots 1878. gadā Ainažos būvēts divmastu burukuģis – brigantīna ''Anna Wictoria'', kuru būvējis būvmeistars Mihkels Marginss (1845–1914). Šis burukuģis ir izcils paraugs vienai no retajām Latvijā būvētajām klasiskajām brigantīnām – burinieks ar teicamu jūrasspēju, ilgu kalpošanu, stipru konstrukciju un harmoniskām proporcijām, kā arī ar vizuālo skaistumu. Brigantīna ''Anna Wictoria'' ir apmeklējusi daudzas Eiropas ostas un ieguvusi lielu kapitālu īpašniekiem un valstij – tā kalpojusi 20 gadu līdz savai bojāejai 1898. gadā Anglijas austrumu piekrastē.

Jauno pastmarku sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 27. janvārī Rīgas 10. pasta nodaļā Elizabetes ielā 41/43, Rīgā, no plkst.9 līdz 18.

Pastmarku sērijas ''XlX gadsimta vēsturiskie kuģi'' izdošanu Latvijas Pasts sāka 2016. gadā, godinot latviešu jūrniecības un kuģubūves straujās attīstības periodu 19. gadsimtā. Šajā laikā emitētas piecas pastmarkas, uz kurām attēlots 1891. gadā Ainažos būvētais burinieks ''Andreas Weide'', 1891. gadā Ventspilī tapušais četrmastu gafelšoneris ''Abraham'', 1925. gadā Engures novadā darinātais četrmastu buru motorkuģis ''Eurasia'', 1895. gadā Ainažos tapusī trīsmastu barkentīna ''Mercator'' un 1902. gadā Plieņciemā būvētais trīsmastu burukuģis – gafelšoneris ''Eufrosine''. Visas šīs sērijas pastmarkas iespējams aplūkot te

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti