Uz izmeklēšanas laiku atstādinās Kapseļu ielas bērnunama vadītāju

Uz izmeklēšanas laiku Labklājības ministrija atstādinās sociālās aprūpes centra „Rīga” vadītāju Inesi Pauderi un filiāles vadītāju Mariju Ziņinu, informēja ministrijā.

Labklājības ministra biroja vadītāja Linda BaļčūneVita Anstrate

  “Labklājības ministrija ir apzinājusies, ka valsts sociālās aprūpes centra „Rīga” vadītāja Inese Paudere un filiāles vadītāja Marija Ziņina ir jāatstādina uz izmeklēšanas laiku. Tas šobrīd ar ierēdņiem tiek kārtots un noformēts, kā tas būs,” pastāstīja labklājības ministra biroja vadītāja Linda Baļčūne.

  “Protams, viss konteksts liecina par to, ka ministrijai ir jāgatavo, kādā veidā izvērtēt pakalpojuma kvalitāti šajos aprūpes centros, arī citos aprūpes centros, vai ir nepieciešams kāds atbalsts, konsultēšana vai klātesamība no ierēdņu puses, lai uzlabotu bērnu stāvokli valsts aprūpes centros,” norādīja Baļčūne.

  Par valsts sociālās aprūpes centriem atbildīgā amatpersona Paudere, kuru ministrija no amata gatavojas uz laiku atstādināt, iepriekš Latvijas Radio paudusi, ka eksperimentā novērotā darbinieku attieksme pret bērniem ir nepieļaujama un solīja veikt pret viņiem represijas.

  Pašlaik par Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas konstatētajiem pārkāpumiem un vardarbību ierosināta disciplinārlieta un tiek gatavoti dokumenti abu vadītāju atstādināšanai.

  Tieši šajā bērnunamā Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas „Aizliegtais paņēmiens” veica žurnālistikas eksperimentu un novēroja, ka mazuļi lielāko dienas daļu pavada krēslos vai manēžā, iekštelpās, kā arī daudzus citus pārkāpumus.

  Pašlaik par pārkāpumiem un vardarbību ierosināta disciplinārlieta un gatavo dokumentus abu vadītāju atstādināšanai.

  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti