Krustpunktā

Skolēniem vēlme mācīties ir kritiski zema; tas atspoguļojas darba tirgū

Krustpunktā

Liniņš: Jūrmalas pilsētas vadība ir gvarde, kas mirst, bet nepadodas

Smagi iestidzis Inčukalna Gudrona dīķu likvidēšanas projekts

Uz gudrona dīķu tīrīšanu trīs pretendenti

Konkursā par Inčukalna gudrona dīķu sanāciju pieteikušās trīs kompānijas, no kurām divās ir ārvalstu speciālisti šajā jomā, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” atklāja Vides un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (Nacionālā apvienība).

Ministrs atzina, ka jau iepriekš gudrona dīķu sanācijai vajadzēja piesaistīt speciālistus, nevis būvniekus. Tāpēc tagad notiekot pretendentu izvērtēšana, raugoties uz viņu pieredzi ar sanācijas darbiem.

Esot pieteikušās trīs kompānijas, pie kuram pasūtītājs jau vērsies ar precizējošajiem jautājumiem. Pašlaik no tām tiek gaidītas atbildes, kas ietekmēs lēmumu par darba veicēja izvēli, norādīja ministrs.

Jau ziņots, ka Valsts vides dienests pērn vasarā pārtrauca līgumu ar SIA "Skonto būve" par Inčukalna  sērskābo gudrona dīķu sanāciju.  Šā gada sākumā dienests izsludināja jaunu iepirkumu par sanācijas darbu turpināšanu un pabeigšanu Inčukalna Dienvidu un Ziemeļu gudrona dīķos, kā arī šo darbu uzraudzību.

VVD līdz novembra sākumam varētu paziņot tos kandidātus, ar kuriem dienests varētu sākt sarunas par dīķu tālāku attīrīšanu. "Savukārt par inženieruzraudzību tad mums ir plāns, ka mēs varētu ar šo darbu tikt galā līdz nākamā gada janvāra beigām," iepriekš sacīja VVD vadītāja vietniece Aina Stašāne.

VVD ģenerāldirektores vietniece pauda pārliecību, ka līdz pārceltajam 2022. gada termiņam Inčukalns no gudrona būs brīvs. Savukārt gadījumā, ja termiņā neizdosies iekļauties, Latvijai var nākties atmaksāt 31 miljonu eiro, kas piesaistīti šim projektam no  Eiropas Savienības.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti