Sadaļas Sadaļas

Uz grants autoceļiem iestājies šķīdonis, nosaka masas ierobežojumus

Sākoties pavasara atkusnim, daudzviet uz grants autoceļiem ir iestājies šķīdonis, un masas ierobežojumi ir ieviesti jau 137 valsts autoceļu posmos ar grants segumu un piektdienas laikā tiks ieviesti arī uz citiem grants ceļu posmiem, informēja “Latvijas Valsts ceļi” (LVC).

Karte ar masas ierobežojumiem ir pieejama šeit.

Patlaban Aizkraukles apkārtnē ir ieviesti masas ierobežojumi 27 ceļu posmos, Kuldīgas apkārtnē 22 ceļu posmos, Jēkabpils apkārtnē 19 ceļu posmos, Saldus apkārtnē 15 ceļu posmos un 9 ceļu posmos Dobeles apkārtnē, kā arī uz atsevišķiem ceļiem Talsu, Tukuma, Gulbenes, Valmieras, Limbažu, Ogres, Jelgavas un Cēsu apkārtnē, kā arī Pierīgā.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir šādos posmos:

     • Jelgavas šoseja (A8) no  Jelgavas līdz Meitenei;

     • Liepājas šoseja (A9) posmā Kaģi–Apšupes krustojums un Annenieki–Blīdene;

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Dobeles un Jelgavas apkārtnē.

Vienlaicīgi atsevišķos grants autoceļu posmos braukšanas apstākļus joprojām apgrūtina apledojums, kas izveidojies, kūstot sniega kārtai, ar kuru šie ceļi tika uzturēti ziemā.

Īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi patlaban ir uz vietējiem autoceļiem Aizkraukles, Alūksnes, Cēsu, Daugavpils, Dobeles, Jelgavas, Krāslavas, Kuldīgas, Limbažu, Ludzas, Madonas, Ogres, Preiļu, Rēzeknes, Talsu, Tukuma, Valkas, Ventspils un Valmieras apkārtnē.

Īpaši bīstama pārvietošanās pa vietējiem autoceļiem patlaban var būt kravas transportam, tāpēc LVC aicina smago tehniku neizmantot šos ceļus, līdz braukšanas apstākļi uzlabosies. To pašu var attiecināt arī uz autobusiem, to satiksme reģionos var tikt kavēta.

Pavasarī, sākoties atkusnim, uz grants autoceļiem ir novērojams šķīdonis – pārmitrināts grants segums zaudē nestspēju un braukšanas apstākļi pasliktinās. Lai nestspēju zaudējušie autoceļi netiktu neatgriezeniski sabojāti, uz tiem tiek ieviesti autotransporta masas ierobežojumi – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām.

Atļaujas kravu izvešanai šķīdoņa laikā netiek izsniegtas, satiksmes ierobežojumu ievērošanu kontrolē Valsts policija. Bez ierobežojumiem šķīdonī atļauts braukt operatīvajam un sabiedriskajam transportam, svaigpiena pārvadātājiem, kā arī transportam, kas izved kritušus lopus.

Uzlabot grants ceļa stāvokli var tikai tad, kad tas ir apžuvis un atguvis nestspēju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt