Rīta Panorāma

Intervija ar dziedātāju Edgaru Kreili

Rīta Panorāma

Intervija ar Latvijas Ārstu biedrības prezidentu

Telefonsaruna ar «Latvijas Valsts ceļi» pārstāvi Annu Kononovu

Uz grants autoceļiem daudzviet ir iestājies šķīdonis; 4 ceļu posmi ir applūduši

Ilgstošā lietus dēļ uz grants autoceļiem visā Latvijā ir iestājies šķīdonis. Lai grants autoceļi netiktu sabojāti neatgriezeniski, šķīdoņa laikā daudzviet tiek ieviesti autotransporta masas ierobežojumi – tiek liegta kustība transportam, kas ir smagāks par 10 tonnām, informēja valsts AS “Latvijas Valsts ceļi”.

Ilgstoša lietus dēļ daudzviet ūdenstilpnēs ir paaugstinājies ūdens līmenis un meliorācijas sistēmas, kas daudzviet netiek uzturētas tehniskā kārtībā, nevar nodrošināt ūdens atvadi. Rezultātā atsevišķās vietās autoceļi applūst un ir slēgti satiksmei:

  • reģionālais autoceļš Koknese–Ērgļi (P79) tā 34,9. km.

Apkārtējā grunts līdzās ceļam ir pārmitrināta, bet pašu ceļu izskalo līdzās esošais avots. Slēgto posmu var apbraukt pa autoceļiem Vestiena–Indrāni–Liepkalne–Ogreslīči (V885) un Pļaviņas–Ērgļi (P78);

  • vietējā autoceļa Šķirpāni–Soboļina (V540) posms 1,9.-6,0. km uz Zilupes un Ludzas novadu robeža;
  • autoceļš Ziras–Vēkas (V1350) tā 5. kilometrā Ventspils novada Užavas pagastā;
  • autoceļa Iecava–Lambārte (V1047) posms 8,9.-10,9. km pie Iecavas.

Šķīdonis uz grants ceļiem iestājas pavasarī un rudenī, kā arī mainīgos laika apstākļos ziemā, kad, sniegam un ledum kūstot, uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums. Ceļa pamatnei pārmitrinoties, grants seguma ceļu nestspēja būtiski samazinās.

Lai novērstu šo ceļu sabrukumu, uz daudziem valsts vietējiem un dažiem reģionālajiem autoceļiem tiek ieviesti pagaidu satiksmes ierobežojumi – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām.

Transporta masas ierobežojumi tiek ieviesti un atcelti pēc katra konkrētā ceļa faktiskā stāvokļa un iespējamo bojājumu izvērtēšanas.

Uzlabot grants autoceļu stāvokli, veicot uzturēšanas darbus, ir iespējams tikai tad, kad beigsies lietavas un grants segums apžūs.

Pretējā gadījumā smagā uzturēšanas tehnika, uzbraucot uz autoceļa, ka ir zaudējis nestspēju, var vēl vairāk to sabojāt un padarīt neizbraucamu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti