Uz ģenerālprokurora krēslu vismaz četri pretendenti

Līdz nedēļas beigām plānots izsludināt pieteikšanos uz cīņā pret noziedzību tik izšķirīgo ģenerālprokurora amatu. Pēc ilgām politiķu un tieslietu nozares profesionāļu diskusijām izdevies apstiprināt jauno konkursa kārtību, un līdztekus citām izmaiņām tā paredz arī, ka nākamo ģenerālprokuroru vairs nevirza Augstākās tiesas priekšsēdētājs, bet kandidāti piesakās paši.

Šobrīd zināms, ka uz augsto amatu plāno pretendēt Rīgas tiesu apgabala prokuratūras virsprokurors Armīns Meisters, Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors Juris Juriss (viņš ir arī viens no valsts apsūdzības uzturētājiem tā dēvētajā Aivara Lemberga krimināllietā); gatavību kandidēt apstiprinājis arī Prokuroru personāla un profesionālās izaugsmes nodaļas prokurors Jānis Ilsteris un Tiesās izskatāmo krimināllietu nodaļas virsprokurors Alēns Mickevičs.

Mickeviču, kā iepriekš vēstījis Latvijas Televīzijas Ziņu dienesta raidījums “De facto”, kandidēt uzrunājis pašreizējais ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers. Šie gan ir vien pagaidām publiski zināmie ģenerālprokurora amata kandidāti, un, ļoti iespējams, līdz pieteikšanās beigām pretendentu loks kļūs plašāks.

Lēmums, kuru no kandidātiem virzīt apstiprināšanai Saeimā, līdz jūnija sākumam būs jāpieņem Tieslietu padomei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti