Uz ezeriem un dīķiem vairs kāpj tikai paši pārgalvīgākie zemledus makšķernieki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Piektdien pie Rīgas ezeriem un citām ūdenstilpnēm patrulē pašvaldības policija un uzrauga, lai uz ledus nekāpj neviens zemledus makšķernieks. Laikapstākļu dēļ uz ledus atrasties ir bīstami. Kopš piektdienas makšķernieki, kas riskē ar savām dzīvībām, tiks brīdināti, ja tiks pieķerti atkārtoti, var nākties maksāt 71 eiro.

Pie Ķīšezera, kur ierasti pulcējas makšķernieki, piektdienas rītā neviens riskētājs nav manāms, arī policija atzīst, ka pagaidām darbs rit mierīgi. Ārā ir plus pieci grādi.

Pie Ķīšezera satopam Jāni, viņam somā ir makšķere, bet piektdien uz lomu cerēt nevar. Viņš par sodiem ir dzirdējis un tāpēc neriskē, citus makšķerniekus arī nekur nav manījis.

"Nē, nav neviens. Migla arī ir, neko redzēt nevar. Tur it kā sēž viens, tā vismaz izskatās. Migla! Es makšķerēju, bet nu kā aizliedza, tā nebraucu, no otrdienas jau Ķīšezerā nevar ķert! Ko tur riskēt?" saka Jānis.

Pabraucot nedaudz tālāk uz Juglas pusi, vietējie iedzīvotāji stāsta, ka manīts piektdien neviens nav. Ja redzētu, noteikti ziņotu policijai. "Nē, neesmu redzējusi. Protams, ka es policijai piezvanītu, ja kādu redzētu," saka sieviete.

Pretēji domā vēl kāds Jānis, kas stāsta, ka esot pārīti makšķernieku otrpus krastam redzējis. "Nu, ko nu? Es braucu garām, sēž uz ledus!" norāda Jānis, sakot, ka viņu šī nodarbība neinteresē. "Nē, mani tas absolūti neinteresē! Man ir citas nodarbošanās," viņš nosaka.

Rīgas pašvaldības policija pašlaik dežūrē pie tieši pie Ķīšezera. Saistībā ar paaugstinātu temperatūru šis ir laiks, kad atrašanās uz ledus ir īpaši bīstama. Policijas darbinieki vēro, lai uz ledus neviens pārgalvīgais nekāptu. Vispirms makšķerniekam tiek izteikts brīdinājums, var piemērot arī naudassodu. "Ja persona pēc mūsu brīdinājumiem tomēr atsakās pamest ledu, tad, protams, mēs esam tiesīgi likuma noteiktajā kārtībā šim cilvēkam sastādīt protokolu," saka Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Jānis Skrims. "Šodien mums patrulēšanas režīmā atrodas darbinieki, pagaidām ziņojuši nav par šādiem gadījumiem. Šodien ir pagaidām mierīgi. Varbūt tas ir saistīts ar biezo miglu uz ūdenstilpnēm," pieļauj pašvaldības policijas pārstāvis.

Ja persona uz ledus tiek pieķerta atkārtoti vai to pamest atsakās, tad jāšķiras no 71 eiro, savukārt, ja evakuācijā jāiesaistās citiem speciālajiem dienestiem, var nākties maksāt arī 350 eiro.

Policija aicina iedzīvotājus zvanīt, ja pamana kādu pārgalvi uz ledus.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests informē, ka ledū ielūst ne tikai makšķernieki, bet arī pārgalvīgi cilvēki, kas šķērso upes un citas ūdenstilpnes. Sestdien Ķīšzezerā ielūzis kāds makšķernieks, bet pirms pāris dienām Neretā izdevās glābt kādu gājēju pār upi.

VUGD pārstāve Viktorija Gribuste
00:00 / 00:55
Lejuplādēt

"Ja mēs skatāmies uz gadījumiem, kas ir notikuši šajā ziemā, tad tie ir gan makšķernieki, gan cilvēki, kas iet pāri ledum vai pastaigājas pa ledu un nenovērtē objektīvi apstākļus, un var teikt, ka pat tīšām riskē ar savu dzīvību. Runājot par pieminēto Ķīšezeru, jā, izskatās, ka uz Ķīšezera vēl ir ledus, bet sestdien, tikai pateicoties līdzcilvēkiem viens zemledus makšķernieks tika izglābts pēc ielūšanas ledū. Pēdējais gadījums ir aizvakar Neretā, kur cilvēks bija gājis pa ledu pāri upei un ielūzis ledū. Jāatzīst, tikai pateicoties blakus mājas saimniekam, kurš bija dzirdējis palīgā saucienus, viņš tika izglābts," stāsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Viktorija Gribuste.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti