Dienas ziņas

Liekais svars katram piektajam bērnam

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Blakus Rīgas autoostai atrod granātu

Uz dzelzceļa sliežu uzbēruma blakus Rīgas autoostai atrasta kara laika granāta

Uz dzelzceļa sliežu uzbēruma blakus Rīgas autoostai ceturtdien tika atrasta kara laika granāta. Kamēr bīstamo priekšmetu neitralizēja sapieri, autoosta bija slēgta. Pasažieri, kuri evakuācijas dēļ nokavēja autobusus, varēs saņemt kompensācijas par nopirktajām biļetēm.

Uz dzelzceļa sliežu uzbēruma blakus Rīgas autoostai atrasta kara laika granātaJānis Kincis

Pasažieri, kas ceturtdien ap pusdienas laiku ieradās Rīgas autoostā, piedzīvoja nepatīkamu pārsteigumu. Drošības dienesti autoostā neielaida ne autobusus, ne pasažierus.

"Mēs nesaprotam, kas notika. Vēlējāmies braukt ar autobusu uz Siguldu, bet nesapratām, kas par lietu. Šodien ir mana dzimšanas diena, tāpēc gribēju aizbraukt uz Siguldu, bet šeit stacijā tāda ķibele," stāstīja tūriste Ina no Ukrainas.

Autoosta bija slēgta aptuveni divas stundas. Neilgi pirms plkst.14 autoostas darbība tika atjaunota. Šoreiz pie vainas nebija kāds viltus zvanītājs. Tika atrasts priekšmets, kas atgādināja kara laika granātu. Aizdomīgais priekšmets atradās uz dzelzceļa sliežu uzbēruma. Autoostas valdes loceklis pastāstīja, ka to bija pamanījuši vērtētāji no uzņēmuma "Eiropas dzelzceļa līnijas", kas teritoriju pētīja "Rail Baltica" projekta vajadzībām.

"Viņi nāca pārmērīt zemi, noteikt vērtējumu un gandrīz netīšām uzkāpa uz šī sprādzienbīstamā priekšmeta.

Protams, tika izsaukta policija un ziņots visām pārējām institūcijām, apsardzei, kas teica, ka noteikti jāevakuē autoosta, tieši iebraucamā daļa. Tiešām bija neērtības, bet jāsaprot, ka šoreiz tas bija nopietni," stāstīja Rīgas starptautiskās autoostas valdes loceklis Jānis Briedītis.

Granāta zemē nogulējusi vairāk nekā 70 gadus, bet to bijis droši aizvākt un aizvest līdz iznīcināšanas vietai, pastāstīja Nacionālo bruņoto spēku Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotas speciālists Andris Zosuls.

"Tā varētu būt no Otrā pasaules kara saglabājusies F-1 rokas granāta. Tā bija transportēšanai droša, jo gredzens un aizsargtapa nebija skarta. Tā uzreiz tika aizvesta un iznīcināta," stāstīja Zosuls.

Šādai granātai eksplodējot, trieciens būtu ievērojams.

"Ja nu tiešām kāds to granātu iemestu ugunskurā vai izrautu drošības tapu un notiktu sprādziens, trieciena vilnis būtu kādi 92 metri, bet šķembas lidotu tālāk par 100 metriem," norādīja Zosuls.

Kamēr autoostas teritorija bija norobežota un tajā strādāja drošības dienestu speciālisti, autobusu kustība notikusi līdz dispečera punktam, kur pasažieri varējuši izkāpt. Vienlaikus autobusu vadītāji nākuši meklēt savu reisu pasažierus. Autoostas ēka nebija slēgta, cilvēki centās mainīt biļetes vai atgūt samaksāto naudu, novēroja Latvijas Radio.

Kamēr autoosta bija slēgta, autobusi pasažierus uzņēma un izlaida blakus Centrāltirgum, pirms iebrauktuves autoostā.

Autoostai neesot ziņu, vai evakuācijas dēļ kāds reiss nebūtu noticis. Tomēr pasažieri, kas evakuācijas laikā autobusu nokavēja, var saņemt kompensācijas par nopirktajām biļetēm. Tās jāuzrāda autoostā pie kases. Vienlaikus, lai arī granāta atrasta uz dzelzceļa uzbēruma, pasažieru vilcienu kursēšana nebija traucēta, Latvijas Radio apliecināja uzņēmumā "Pasažieru vilciens". Savukārt Valsts policija vēl skaidros, kā bīstamais lādiņš pie sliedēm nokļuvis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti