Uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku no amata atstādina IeVP priekšnieku Puķīti

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Nacionālā apvienība) uzdevis pārbaudīt Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) priekšnieka Visvalža Puķītes rīcību publisko iepirkumu jomā; sāktās disciplinārlietas laikā Puķīte atstādināts no amata pienākumu pildīšanas, aģentūru BNS informēja ministra preses sekretāre Līga Ādamsone. Šī Puķītem ir jau otrā disciplinārlieta, 2011.gadā viņam piemērots disciplinārsods.

IeVP vecākā referente Ināra Makarova aģentūrai BNS paskaidroja, ka pēcpusdienā IeVP sniegs komentārus saistībā ar disciplinārlietu.

Tieslietu ministrs ir pieņēmis lēmumu līdz lietas apstākļu noskaidrošanas beigām uzticēt cietumu sistēmas vadītāja pienākumus Sergejam Čepjolkinam, bet Puķīti uz disciplinārlietas laiku atstādināt no amata pienākumu pildīšanas. Čepjolkins līdz šim ir pildījis IeVP priekšnieka vietnieka pienākumus.

Ieslodzījuma vietu sistēmā ir konstatēti fakti, kas varētu liecināt par pārkāpumiem Publisko iepirkumu likuma un Valsts pārvaldes iekārtas likuma normu īstenošanā, pastāstīja Ādamsone.

Lai noskaidrotu tā iemeslus, ministrs ierosinājis disciplinārlietu par Puķītes rīcību.

Ministra preses sekretāre norādīja, ka pēdējos gados Valsts kontrole, kā arī Tieslietu ministrija (TM) IeVP vairākkārt ir konstatējusi būtiskus trūkumus, proti, iestādes vadītāja neatbilstošu rīcību ar finanšu līdzekļiem un amatpersonai noteikto pilnvaru izmantošanu.

Arī šajā gadījumā ir konstatēti fakti, kas varētu liecināt, ka IeVP priekšnieks Puķīte, iespējams, ilgstoši nav novērsis iestādē pastāvošās problēmas publisko iepirkumu un arī citās jomās.

Līdz ar to brīdī, kad valdība ir jau atbalstījusi ieslodzījuma vietu infrastruktūras modernizācijas koncepciju un piešķīrusi budžeta līdzekļus jauna cietuma celtniecības projekta uzsākšanai Olainē, jānodrošina, ka visi piešķirtie finanšu līdzekļi tiek izmantoti lietderīgi, uzsvēra Ādamsone.

Tādēļ tieslietu ministrs uzdevis pārbaudīt, vai konstatētie pārkāpumi neradīs būtiskus šķēršļus plānotā projekta realizācijā.

Konstatētie fakti rada bažas par Puķītes kā TM padotības iestādes vadītāja spēju kvalitatīvi pārvaldīt ieslodzījuma vietu sistēmu.

2011.gadā par IeVP priekšnieka rīcību jau bija ierosināta disciplinārlieta, un ar TM 2011.gada 21.novembra lēmumu Puķītem tika piemērots disciplinārsods ‒ amatalgas samazinājums uz sešiem mēnešiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt