Uz Daugavpils apvedceļa atsākušies Daugavas tilta būvdarbi

Uz Daugavpils apvedceļa (A14) (Kalkūni–Tilti) pie Sventes (12,97. km) ir atsākušies Daugavas tilta būvdarbi. Satiksme pār tiltu ir organizēta reversīvā kārtībā un tiek regulēta ar luksoforu, informēja “Latvijas Valsts ceļi”.

Būvdarbu posmā ir noteikts ātruma ierobežojums 70, 50 un 30 kilometri stundā (km/h). Autobraucējiem arī jāievēro, ka transportlīdzekļu gabarītiem tur ir noteikti augstuma – 4,2 metru un platuma – 2,7 metru ierobežojumi.  

Tiltam jau ir pilnībā nomainīta brauktuve un attīrītas no rūsas un nokrāsotas četras metāla kopņu konstrukcijas, kā arī ieklāta jauna hidroizolācija. Atlikušie darbi uz tilta ir ietvju konstrukciju un šļakatu aizsargsienas uzstādīšana, tilta konstrukciju pastiprināšana, laiduma konstrukcijas apakšējās joslas krāsošana, kā arī apbraucamā ceļa, t.i. dzelzceļa tilta sakārtošana iepriekšējā stāvoklī.

Tilta garums ir 312,8 metri un krāsojamā platība vien ir 12 275 kvadrātmetri. Kopš uzbūvēšanas 1967. gadā tiltam ir atjaunots vien asfalta segums. 

Būvdarbus veic SIA “Rīgas tilti”, to līgumcena ir 1,38 miljoni eiro (ar PVN), finansējums nāk no valsts budžeta. Paredzams, ka būvdarbi tiks pabeigti šovasar.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti