Panorāma

Veselības ministre I.Viņķele par situāciju valstī

Panorāma

Tirgotāji mierina – plaukti būs pilni

Uz analīzēm – tikai ar 113 akceptu!

Uz «Covid-19» analīžu nodošanu jāpiesakās; drīkst braukt tikai ar privāto auto

No piektdienas tie, kuri pēdējo divu nedēļu laikā bijuši "Covid-19" skartajās zemēs un tagad mokās ar klepu, sāpošu rīkli un elpas trūkumu, valsts apmaksātas analīzes var nodot arī paši. Taču ir strikti noteikumi, kādos gadījumos tās veiks. Uz savu galvu doties uz koši dzelteno telti Latvijas Infektoloģijas centra teritorijā nedrīkst. 

Linezera ielā 3 vīrusa tuvums ir īpaši jūtams. Neatliekamās palīdzības brigādes, tērpušās aizsargtērpos, ieved tos, kuri paši atnākt nevar. Tie ir cilvēki ar smagiem simptomiem, augstu temperatūru vai elpošanas traucējumiem.

Pacientu plūsmas ir strikti sadalītas. Vienā no iebrauktuvēm ielaidīs tikai tad, ja apsardze būs informēta, ka dzeltenajā teltī jau gaida. Uz centru nedrīkst doties kājām vai ar taksometru. Aiz barjeras ielaiž tikai privātos auto. 

"Mēs aicinām nebraukt nekādā veidā ar sabiedrisko transportu! Nebraukt iepriekš nepierakstoties!"

skaidro Slimību kontroles un profilakses centra epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.

Aiz brīdinājuma lentes drīkst iet tikai tie, kam veic analīzes un analīžu ņēmēji. Jāstāv pa gabalu vienam no otra. Tāpat informācija izvietota krievu, angļu, vācu, franču un zviedru valodā. 

Uz centru brauc tikai tie, kuri bijuši kādā no "Covid-19" skartajām zemēm un jūt "Covid-19" raksturīgos simptomus - trūkst elpas, iekaisusi rīkle, klepus. 

"Kad mēs paplašinājām šo teritoriju sarakstu ar Spāniju un Austriju, uzreiz parādījās gadījumi, kas ir saistīti ar ceļojumiem uz šīm valstīm. Tāpēc atsaucība ir milzīga. Tomēr tiem cilvēkiem ir simptomi. Tāpēc mums viņi ir jāpārbauda," skaidro Perevoščikovs. 

Analīžu telts strādās no plkst. 9 līdz 22, arī brīvdienās. Ja cilvēkam ir temperatūra, analīzes joprojām ņem arī mājās. Ja pabūts kādā no "Covid-19" skartajām valstīm un ir simptomi, jāzvana 113.

KONTEKSTS:

Piektdien, 13. martā, visā Latvijā spēkā stājas ierobežojumi, kas noteikti ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju.

Ārkārtējā situācija valstī izsludināta saistībā ar koronavīrusa izraisītās slimības ''Covid-19'' izplatību un būs spēkā līdz 14. aprīlim ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos.

Jaunais koronavīruss "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija norāda, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, kā arī slēgtas skolas un citas iestādes, lai ierobežotu "Covid-19" izplatīšanos.

Ieteikumi un rekomendācijas, biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par koronavīrusa izraisīto uzliesmojumu pieejami Veselības ministrijas tīmekļvietnēSlimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnē, kā arī IZM tīmekļvietnē.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti