Uz četriem reģionālajiem autoceļiem Vidzemē atjaunos segumu

Šonedēļ Vidzemē sākas ceļu remontdarbi uz četriem valsts reģionālajiem autoceļiem, kā arī uz tilta pār Padedzi, informēja "Latvijas Valsts ceļi".

Ceturtdien, 6. augustā, sāks pārbūvēt autoceļa Dūči–Limbaži (P53) posmu no Lādes līdz Limbažiem. Jau nākamnedēļ satiksmi posmā organizēs ar luksoforiem un būs ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h.

Būvdarbi paredz ceļa līkumu taisnošanu, salturīgā slāņa un šķembu pamata izbūvi, ko noklās ar divām kārtām asfalta.

Šis ir autoceļa pēdējais grants posms, ko pārbūvēs asfaltā. Līdz ar posma pārbūvi tiks pārstādīts arī augstvērtīgs zālāju biotops. Saskaņā ar līgumu būvdarbiem atvēlētas 190 kalendārās dienas, tos plānots pabeigt nākamgad. Būvdarbus veiks SIA "Limbažu ceļi" par līgumcenu 5,43 miljoni eiro (ar PVN), ko segs no valsts budžeta.

Reģionālā autoceļa Inciems–Sigulda–Ķegums (P8) segumu atjauno posmā no krustojuma ar autoceļu Pādes–Tūžas (V65) pie Mālpils līdz krustojumam ar autoceļu Sidgunda–Ropaži (V66) pie Sidgundas Siguldas novadā. Patlaban tur ir noteikts ātruma ierobežojums 70 km/h.

Savukārt uz reģionālā autoceļa Limbaži–Salacgrīva (P12) seguma atjaunošanas darbi notiek divos posmos – no Pāles līdz Kliku ezeram un no krustojuma ar autoceļu Vecsalaca–Mērnieki (V144) līdz Salacgrīvai. Jau šonedēļ pirmajā no abiem posmiem sagaidāms viens ar luksoforiem regulēts posms un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h.

Bet uz reģionālā autoceļa Valmiera–Rūjiena–Igaunijas robeža (Unguriņi) (P17) līdzīgi būvdarbi notiek posmā no Rencēniem līdz tiltam pār Sedu Burtnieku novadā. Šonedēļ posmā paredzēts ātruma ierobežojums 70 km/h.

Šajos trijos autoceļu posmos ceļu seguma atjaunošanas būvdarbu ietvaros veiks iesēdumu remontu un profila labošanu, kā arī virsmas apstrādi. Bet autoceļa P8 posmā pirms virsmas apstrādes tiks ieklāta arī izlīdzinošā asfalta kārta. Būvdarbus šajos posmos veic SIA "Binders" par līgumcenu attiecīgi nepilni 800 tūkstoši eiro, 755 tūkstoši eiro un 689 tūkstoši eiro (visas cenas – ar PVN). Plānots, ka seguma atjaunošanas darbus pabeigs līdz oktobrim.  

Vēl 75 miljonu eiro programmas ietvaros sākusies arī tilta pār Pededzi atjaunošana uz autoceļa Gulbene–Balvi–Viļaka–Krievijas robeža (Vientuļi) pie Litenes (18,6. km) Gulbenes novadā. Satiksmi pār tiltu regulē ar luksoforu palīdzību, tilta pieejās noteikts ātruma ierobežojums 10 km/h.

Būvdarbu gaitā tiltam veiks konstrukciju demontāžu līdz pat laiduma plātnei, ko betonēs no jauna, izbūvēs jaunu hidroizolāciju un tilta brauktuves segumu, kā arī ar drošības barjerām atdalītas gājēju ietves un margas.

Būvdarbus tur veic SIA "Rīgas tilti" par līgumcenu 465,5 tūkstoši eiro (ar PVN). Tilta atjaunošana tiks pabeigta nākamgad.  

Seguma atjaunošana sākta arī divos autoceļa Ape (Vidzemes šoseja)–Igaunijas robeža (P19) posmos – no Apes līdz robežai, kā arī no Vidzemes šosejas līdz Apei. Būvdarbu ietvaros tiks veikta profila labošana un virsmas apstrāde. Posmā no Apes līdz robežai patlaban jau ir ieviests ātruma ierobežojums 50 km/h. Darbus tur veic SIA "Saldus ceļinieks" par līgumcenu 540 tūkstoši eiro (ar PVN), ko sedz valsts budžets. Šajā līgumā iekļauta arī seguma atjaunošana uz autoceļa Lucka–Alūksne (V383) divos posmos 12,4 km kopgarumā. Arī uz šiem abiem autoceļiem darbus plānots pabeigt līdz oktobrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt