Uz būvdarbu laiku slēdz tiltu pār Stendes upi Talsu novada Pastendē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Talsu novada Ģibuļu pagasta Pastandē uzsākti būvdarbi, kuru laikā demontēs veco tiltu pār Stendes upi uz vietējā autoceļa Talsi–Remeši (V1406) (4,80. km) un tā vietā uzbūvēs jaunu, informēja valsts uzņēmumā "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).

Plānots, ka būvdarbus pabeigs 2023. gada otrajā ceturksnī, šķērsojums būs slēgts līdz būvdarbu beigām. Būvdarbu vietas iespējams apbraukt pa Ventspils šoseju (A10) un reģionālo autoceļu Talsi–Stende–Kuldīga (P120). Autovadītājiem jārēķinās, ka tas var aizņemt līdz pusstundai ceļā. Gājēju kustību nodrošina blakus esošais tilts Pastendē, Skolas ielā.

LVC skaidroja, ka 1966. gadā uzbūvētā dzelzsbetona vienlaiduma tilts tiks pilnībā demontēts, jo tam tika konstatēti būtiski defekti.

Tā vietā uzbūvēs jaunu tērauda lokšņu velves konstrukcijas tiltu uz dzelzsbetona pamatiem, tilta gala sienas paredzēts izbūvēt upes augšteces un lejteces galos. Tilta labajā pusē izbūvēs ietvi ar betona bruģakmens segumu. Darbu laikā upes gultni pie tilta nostiprinās ar laukakmeņiem, bet nogāžu stiprināšanai izbūvēs laukakmeņu klājumu betonā.

Būvdarbus veic SIA "Katleri" par līgumcenu 574 164,36 eiro (ar PVN), būvuzraudzību nodrošina SIA "Teede insenerid", projekta autors ir SIA "Inženierbūve".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti