Uz Bērnu tiesību inspekcijas priekšnieka amatu divi pretendenti

Noslēgusies pieteikšanās uz Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas priekšnieka amatu, saņemti divi pieteikumi. Kandidātu vārdus pagaidām neatklāj.

Valsts kancelejas Cilvēkresursu nodaļas vadītāja Ērika Gromule Vita Anstrate

  Šonedēļ paredzēta pirmā no kopumā trim atlases komisijas sēdēm, kurās izvērtēs iesniegtos dokumentus un atbilstību obligātajām prasībām. “Neatkarīgi personāla vadības speciālisti vērtēs pretendentu vadības kompetences, kopumā piecas. Tās ir stratēģiskais redzējums, spēja pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, komandas vadīšana, orientācija uz attīstību un uz rezultātu sasniegšanu,” saka Valsts kancelejas Cilvēkresursu nodaļas vadītāja Ērika Gromule.

  Prognozējams, ka jaunais inspekcijas vadītājs plašākai sabiedrībai būs zināms pēc dažām nedēļām.

  Pretendentiem tika izvirzītas tādas prasības kā teicamas zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā, pieredze vadošā amatā, sociālo zinātņu maģistra grāds un nevainojama reputācija.

  Konkursu uz inspekcijas priekšnieka amatu Labklājības ministrija izsludināja pēc tam, kad maijā atlūgumu iesniedza bijusī inspekcijas vadītāja Ilona Kronberga. Viņa iepriekš norādījusi, ka Latvijā bērniem netiek nodrošinātas pat pamattiesības, tāpēc kritiski raugās uz to, vai vadības maiņa inspekcijā būtiski uzlabotu situāciju kopumā. Arī Tiesībsarga birojs jau piedāvājis reorganizēt inspekciju vai pat to likvidēt.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti