Ušakovs: Valstī ir stagnācija kā padomju laikos; valdību vada Brežņevs brunčos

Izskatās, ka šobrīd valstī ir stagnācija kā padomju laikos un valdību vada bijušais PSKP ģenerālsekretārs Leonīds Brežņevs brunčos, šādu viedokli sestdien, 20.decembrī, pēc partijas kongresa žurnālistiem pauda "Saskaņas" līderis Nils Ušakovs.

"Mēs redzam, ka ir stagnācija valstī, ka ir izveidots budžets, kurā nav ņemti vērā ekonomiskās krīzes draudi, nav iestrādāti instrumenti, kas palīdzētu vai nu uzņēmējiem, vai citām personām. Diemžēl šī stagnācija izskatās kā padomju laikos. Izskatās, ka valdību vada Brežņevs brunčos," pauda Ušakovs.

Pēc Ušakova domām, šobrīd "Saskaņai" ir daudz pienākumu gan pret vēlētājiem, gan visiem Latvijas iedzīvotājiem kopumā. Partijai esot jāveido instruments sociāli atbildīgas politikas īstenošanai un jāpanāk 51% pēc nākamajām Saeimas vēlēšanām.

Politiķis uzskata, ka "Saskaņas" biedriem šogad vajadzējis izturēt daudz pārbaudījumu, tomēr skaidrs, ka viņi gatavi lielam darbam arī nākamgad.

Uz jautājumu, kā partija plāno iegūt deputāta mandātu vairākumu parlamenta, Ušakovs atbildēja, ka "Saskaņa" palielinās novadu organizāciju skaitu, paplašinās sadarbību ar nevalstiskajām organizācijām, kā arī stiprinās attiecības ar Eiropas Parlamenta sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupu.

Savukārt "Saskaņas" Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs partijas kongresā pauda: "Mums ir rūpīgi un daudz jāmainās. Mērķis ir, jūs teiksiet, paradoksāls - pēc četriem gadiem jāiegūst vairākums Saeimā. Bet tas ir absolūti iespējams."

Pēc politiķa domām, varas partijas šobrīd demonstrē pagurumu un uzpūtību, savukārt sabiedrība tās sāk uzskatīt par "nenozīmīgu putekli"."Apnikums var radīt interesi par citu piedāvājumiem. Jautājums,vai varam būt pievilcīgi, mūsu piedāvājums un darāmie darbi atbilst ne tikai tam, kas ir labs mūsu izpratnē, bet lielākajai sabiedrības daļai. Un mums ir šāds piedāvājums," pārliecināts Urbanovičs.

Viņš uzsvēra, ka partijai ir jākļūst lielākai, paplašinot biedru skaitu visos Latvijas novados. "Nav normāli, ka mums ir vēlētāji visos Latvijas novados, bet nespējam formulēt piedāvājumu," piebilda partijas pārstāvis.

Urbanoviča pieredze un intuīcija liecinot, ka šobrīd ieildzis "stagnācijas, nepārmaiņu laiks, bezcerīga sabiedrības akceptēšana, ka valdība nevis kaut ko dara, bet tās uzdevums ir tikai būt, ka negaida nekādas pārmaiņas no parlamenta, ka ir samierināšanās ar visu to, kas notiek".

Ja iedzīvotāji sāk domāt par ģimeni un darbu, viņi pērk biļetes uz ārvalstīm, un tas ir jāmaina, uzskata politiķis. Viņš arī norādīja, ka "Saskaņa" ir ieguvusi tādu kā nolemtības tēlu būt opozīcijā varai. "Tā, protams, ir arī mūsu vaina un problēma, bet vislielākā problēma tā nav mums, bet visai Latvijai," sacīja Urbanovičs. Viņš paskaidroja, ka šobrīd trūkst politiskās konkurences arī ierēdniecībā un mediju telpā.

"Valdība ir apradusi ar to, ka var uzmest visu sabiedrību, un tie uzmetamie arī ar to ir samierinājušies. Arodbiedrības, kas sevi par tādām sauc, ir tikai dekors. Es domāju, ja pārmaiņas nenotiks mūsu sabiedrībā pakāpeniski, tās var būt revolucionāras," viņš teica.

Urbanovičs uzskata, ka sabiedrībā ir daudz aktīvu cilvēki, kuri ne vienmēr ar savām idejām dodas pie partijām."Bet mums ir jāiet pie viņiem, runājot ar viņiem, mēģinot palīdzot to darbu, kamdēļ viņi veic šīs darbības, mēs varētu atbildēt, kas ir jādara, lai viņi mums uzticētos vairāk," viņš pauda.

Politiķis runas noslēgumā uzsvēra, ka "Saskaņa" nedrīkst ieslīgt pašapmierinātībā, partijai esot jābūt paškritiskai un tad uzstādījums par Saeimas vairākumu būšot ļoti reāls. "Tā ir mana Ziemassvētku pasaka, kurai es personīgi ļoti ticu," noslēdzot runu, sacīja Urbanovičs.

Jau vēstīts, ka Saeimas opozīcijas partija "Saskaņa" 20.decembrī pulcējās kongresā, uz kuru bija ieradušies 579 delegāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt