Ušakovs uzskata, ka atspēkojis ministra Pūces pārmetumus

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs ("Saskaņa") nosūtījis atbildes vēstuli Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM), kas iepriekš norādīja uz iespējamiem pārkāpumiem un prasīja sniegt skaidrojumus. Ušakovs uzskata, ka atbildes vēstulē atspēkots visos punktos minētais par iespējamiem domes priekšsēdētāja pieļautajiem likumu pārkāpumiem.

Rīgas mērs Nils UšakovsZane Mače
  Ušakovs piektdien, 29. martā, žurnālistiem pavēstīja, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces ("Attīstībai/Par!") sagatavotais pieprasījums sniegt paskaidrojumus par SIA "Rīgas satiksme" un domes darbu bija juridiski vājš un politizēts.

   

  "Aptuveni trešdaļa no jautājumiem un pārmetumiem ir par iepriekšējiem sasaukumiem. Nekādā veidā netaisos atteikties no atbildības par izdarīto vai neizdarīto kopš 2009. gada. Bet, ja mēs runājam par to, ka ministrs ir tiesīgs lemt par savu rīcību attiecībā pret mēru tikai par šo sasaukumu, tad kādā veidā kā var uzdot jautājumus un izteikt pārmetumus par notikumiem 2013.-2016. gadā," vaicāja Ušakovs.

  Rīgas mērs teica, ka, spriežot pēc Pūces uzdotajiem jautājumiem, "mēs redzam mēģinājumus atrast formāla rakstura pārkāpumus par procedūrām un uz tā pamata pieņemt lēmumus par pašvaldības vadītāja atlaišanu".

  Ušakovs kārtējo reizi uzsvēra: ja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Pūce nolems viņu atstādināt no Rīgas mēra amata, šis lēmums tiks pārsūdzēts tiesā. Ušakovs pauda pārliecību, ka tiesas lēmums būtu viņam labvēlīgs. Rīgas mēra pienākumus uz laiku tad pildītu vicemērs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai").

  Ušakova atbildes vēstule VARAM ir nosūtīta ceturtdien, 28. martā, un ministrija to vēl nav saņēmusi.

  KONTEKSTS:

  VARAM pārbaudē konstatējusi virkni iespējamu likuma pārkāpumu Rīgas domes darbā. Ministrs Pūce pagājušajā nedēļā no Rīgas domes priekšsēdētāja Ušakova pieprasīja rakstiskus paskaidrojumus, kas saskaņā ar likumu bija jāsniedz nedēļas laikā. Tikai pēc šo paskaidrojumu saņemšanas ministrs ir tiesīgs lemt par tālāku rīcību, norādīja VARAM.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti