Panorāma

Sešgadnieki pirmajā klasē – skolas bažīgas

Panorāma

Patēriņam graudu pietiks; ziemāji nīkst slapjumā

«Saskaņa» pauž atbalstu N.Ušakovam un gatavojas vēlēšanām

Ušakovs turpinās vadīt «Saskaņu» un aicina nodrošināt uzvaru vēlēšanās

Varas partija Rīgā, bet opozīcija parlamentā -  sociāldemokrātiskā partija  “Saskaņa”  sestdien, 9.decembrī, kārtējā kongresā partijas līdera amatā atkārtoti ievēlēja Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu, kurš pārliecināts, ka Latvija beidzot esot pelnījusi sociāldemokrātisku un sociāli atbildīgu politiku, tāpēc “Saskaņai” ir jānodrošina uzvara Saeimas vēlēšanās nākamgad.  

Partija “Saskaņa” šogad turpināja tradīciju - rīkot kongresus Rīgas pašvaldības nesen atjaunotās vietās. Iepriekš tas bija kultūras centrs Ziemeļblāzma, bet šogad – VEF Kultūras pils.  

Ušakovs savā uzrunā analizēja pašvaldību vēlēšanu rezultātus, uzteicot Rīgu un Rēzekni, un norādīja, ka svarīgs mērķis joprojām ir arī Daugavpils, kur mēra krēsls iegūts un atkal zaudēts, kā arī Liepāja un Jelgava, no kuras nesen nāca ziņas par vietējās nodaļas šķelšanos. Gatavojoties nākamajām vēlēšanām, esot jāņem vērā pagātnes mācības.

“Mums vajadzētu gan partijas vadībai, gan man personīgi tomēr atzīt, ka divas reizes, virzot kandidātus uz Eiroparlamentu, mēs esam pieļāvuši kļūdas. Mēs tālāk krietni uzmanīgāk  izvēlēsimies cilvēkus, kas startēs vēlēšanās, izmantojot “Saskaņas” vārdu,” pauda Ušakovs.

Vēl viens temats, kas caurvija kongresu, bija Izglītības ministrijas plāni par pāreju uz latviešu valodu vidusskolās.

Šajā tematā “Saskaņas” līderis pārgāja uz krievu valodu.

“Mēs esam kategoriski pret mazākumtautību programmas likvidāciju skolās. Šāda pozīcija mums ir bijusi jau no partijas dibināšanas. Tas nav vajadzīgs, tas ir drauds izglītības kvalitātei, tāda reforma ir tīri politisks process, no kura labumu gūst tikai visu pušu radikāļi,” paziņoja Ušakovs.

Lai arī pārējo runu viņš teicis latviski, krievu valodā par šo jautājumu izteicās arī Rīgas domes deputāte, 80. vidusskolas direktore Anna Vladova un citi delegāti.

Runājot par paša partijas situāciju, paškritikas bija mazāk, vairāk – pašiedvesmas.

“Mūs bieži sauca par vadošo opozīcijas spēku Latvijā, tā tas īsti nav. Visā Eiropā ir vērojama skaidra tendence, arvien vairāk pilnvaru tiek nodots no valdības līmeņa pašvaldībai, no nacionāla līmeņa uz vietvaru. Līdz ar to mēs jau esam varas partija lielā mērā,” sacīja partijas “Saskaņa” valdes loceklis Boriss Cilevičs.

“Kā mēs visi redzējām, politiķi, lai stutētu iepriekšējo sistēmu, kuru būvējuši gadiem, pat vienojušies savā starpā, iepriekš būdami absolūti nesamierināmi, tāpēc mēs, Daugavpils domes deputāti, iedzīvotāju vārdā turpināsim cīnīties, cīnīties par mūsu programmas realizāciju, es domāju, ka domes apvērsums nebija pēdējais un nākotnē būs vēl kāds,” savukārt prognozēja partijas “Saskaņa” valdes loceklis, neilgu laiku Daugavpils mēra krēslā pabijušais Andrejs Elksniņš.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti