Panorāma

Meja lūdz «Brexit» pagarinājumu

Panorāma

VSAA atbildīgos meklēs vēlāk

KP: «Rīgas satiksme», iespējams, līdzdarbojusies kartelī

Ušakovs: «Rīgas satiksmes» saistīšana ar karteli robežojas ar kaitniecību

Konkurences padomes (KP) secinājumus, ka Rīgas pašvaldības uzņēmums "Rīgas satiksme" (RS) tā dēvētajā nanoūdens lietā piedalījies karteļa veidošanā un aizliegtas vienošanās īstenošanā, pēc Rīgas mēra Nila Ušakova (“Saskaņa”) domām “ir absolūta politika un robežojas ar kaitniecību”.

Konkurences padome savā pārbaudē konstatējusi, ka nanotīrīšanas līdzekļu piegādātāji savstarpēji saskaņojuši piedāvājumus divās “Rīgas satiksmes” izsludinātajās cenu aptaujās, vienojušies par uzvarētāju un veikuši citas aizliegtas darbības, radot vairāk nekā 800 000 eiro zaudējumus.

Kura amatpersona līdzdarbojusies kartelī, padomē pagaidām neatklāj. “Rīgas satiksmē” atzīst, ka atbildīgs par šo projektu bijis Vjačeslavs Stunžāns, kas ir viens no četriem apsūdzētajiem “nanoūdens” krimināllietā.

Savukārt tā laika iepirkuma komisiju vadījis bijušais uzņēmuma valdes loceklis Igors Volkinšteins, kurš šobrīd ir viens no aizdomās turētajiem “Rīgas satiksmes” korupcijas lietā. Abi uzņēmumā vairs nestrādā.

Konkurences padome pārkāpuma lietā savāktos faktus viedokļa izteikšanai nosūtījusi lietā iesaistītajiem uzņēmumiem, kas ir pēdējā fāze pirms gala lēmuma pieņemšanas.

Uzņēmuma runasvīrs Viktors Zaķis savukārt LTV norādīja, ka vēstule no konkurences uzraugiem ir saņemta nesen, “viņi mums ir devuši laiku divas nedēļas iepazīties ar faktiem un sniegt savus komentārus, kuras mēs pilnībā izmantosim. Līdz ar to ir nepieciešams laiks, lai saprastu, pie kādiem secinājumiem viņi ir nonākuši, lai sniegtu komentāru masu medijiem.”

Rīgas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņa”) Konkurences padomes secinājumus LTV komentēja rakstiski: “Man ir ārkārtīgi grūti saprast, kādā veidā vispār iespējams runāt par “Rīgas satiksmi” un karteļa veidošanu.

Manuprāt, šīs aktivitātes no Konkurences padomes puses ir absolūta politika un robežojas ar kaitniecību.”

Konkurences padome galīgo lēmumu pārkāpuma lietā sola pieņemt vasaras sākumā. Ja tajā līdz ar citiem iesaistītajiem uzņēmumiem par vainīgu karteļa izveidē atzīs “Rīgas satiksmi”, uzņēmumam draud līdz pat 10% liela soda nauda no pagājušā gada apgrozījuma, kas būtu aptuveni 30 miljoni eiro.

KONTEKSTS:  

KP informējusi “Rīgas satiksmi” un vairākus tirgus dalībniekus par iegūtajiem pierādījumiem lietā par iespējamu aizliegtu vienošanos divās cenu aptaujās par nanotehnoloģiskās ķīmijas piegādi. Faktu vēstule ar iestādes konstatētajiem pierādījumiem ir noslēdzošā lietas izpētes stadija pirms lēmuma pieņemšanas.

Padomes iegūtā informācija liecina, ka arī pasūtītājs – “Rīgas satiksme” – piedalījās aizliegtas vienošanās īstenošanā, iesaistoties pretendentu iesniedzamo piedāvājumu saskaņošanā, un bija informēts gan par aizsega piedāvājumu iesniegšanu, gan iepriekš noteiktu uzvarētāju.

Cenu aptaujas rīkotas 2012. un 2014. gadā par kopējo līgumsummu vairāk nekā 800 000 eiro. KP rīcībā esošā informācija norāda uz to, ka pretendenti savstarpēji saskaņoja dalības nosacījumus, vienojās par plānoto uzvarētāju, kā arī veica citas saskaņotas darbības piedāvājumu sagatavošanā un iesniegšanā, kas atbilst aizliegtas vienošanās pazīmēm.

Reaģējot uz šo vēstuli, "Rīgas satiksmes"  jaunais valdes priekšsēdētājs Ernests Saulītis pauda, ka nepiekrīt Konkurences padomes secinājumiem. 

Noslēdzot izmeklēšanu tā dēvētajā nanoūdens krimināllietā, Valsts policija secinājusi, ka lietā nodarīti 700 000 eiro zaudējumi “Rīgas satiksmei” un par to atbildīgas četras personas. Lietā atklājās krāpšana, iepērkot par nanotehnoloģisko ķīmiju uzdotas vielas transporta tīrīšanai, kuras tādas nemaz nebija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti