Ušakovs: «Rīgas namu pārvaldniekā» notiek reformas, atbrīvot valdi nav pamata

Rīgas pašvaldības uzņēmumā "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP), kur Valsts kontrole (VK) revīzijā konstatēja izšķērdību un fiktīvi nodarbinātus cilvēkus, notiek reformas un atlaist uzņēmuma valdi nav pamata, šādu viedokli Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" pauda Rīgas mērs Nils Ušakovs ("Saskaņa").

Rīgas domes (RD) opozīcijas partiju – "Vienotība" un Nacionālā apvienība "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai/LNNK" – deputāti trešdien sākuši parakstu vākšanu RD ārkārtas sēdes sasaukšanai, lai saistībā ar VK konstatēto lemtu par RNP valdes locekļu atbrīvošanu no amatiem, raidījumā "Pēcpusdiena" teica opozīcijas deputāts Olafs Pulks ("Vienotība").

Viņš norādīja, ka iedzīvotāju sūdzības par RNP darbu tiek saņemtas ilgu laiku. Esot arī „kuriozas” situācijas, ka mājai ir remontēti it kā četri skursteņi, taču patiesībā to ir tikai trīs.

"Mūs Valsts kontroles ziņojums nepārsteidz. Vairāk pārsteidz tas, kas RNP kapitāldaļu turētājs – Rīgas dome – nekādi nereaģē," tā Pulks, norādot: tāpēc arī nolemts sākt vākt parakstus RD ārkārtas sēdes sasaukšanai.

Pulks: Rīgas domes vadība nereaģē uz VK konstatētajiem pārkāpumiem RNP

  Rīgas mērs Ušakovs sacīja, ja tiks iesniegta vismaz 20 domes deputātu parakstīta prasība sasaukt RD ārkārtas sēdi, tad tas arī trīs dienu laikā tiks izdarīts.

  "Par Valsts kontroles revīzijā secināto varam pateikt "paldies". Mēs esam par daudz ko lietas kursā," teica Ušakovs un norādīja, ka RNP valde strādā un to atbrīvot nav pamata.

  RNP patlaban strādājot pie reformas, un pašvaldības uzņēmumā atbilstoši iepriekš plānotajam tiek ieviestas lietas, uz kuru nepieciešamību pēc revīzijas arī norādījusi VK.

  Ušakovs: RNP valde strādā un to atbrīvot nav pamata

   Daļai VK pārmetumu RNP nepiekrīt, un šīs pretenzijas ir pamatotas, teica Ušakovs, gan neprecizējot to, par kādām pretenzijām ir runa un kādas reformas pašvaldības uzņēmumā tiek īstenotas.

   Jau ziņots, ka VK pārbaudē RNP konstatēja, ka uzņēmuma noteiktās dzīvojamo māju pārvaldīšanas maksas pamatojums nav salīdzināms ar uzņēmuma izdevumiem. Turklāt maksā ir iekļauti izdevumi, kas nav saistīti ar māju pārvaldīšanu.

   RD pie varas esošā partija "Saskaņa" vairās skaidrot iespējamās nelikumības RNP. Ar notikušo saistītie domnieki uz jautājumiem iepriekš nevēlējās atbildēt.

   Kļūda rakstā?

   Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Latvijā
   Ziņas
   Jaunākie
   Interesanti