Dienas notikumu apskats

Piketā pie Rīgas domes pulcējas vairāk nekā simts velo kustības atbalstītāji

Dienas notikumu apskats

Apšaudē un sprādzienā Kerčas koledžā Krimā vismaz 19 bojāgājušie, 50 cietušie

Ušakovs no komitejas darbakārtības izņem jautājumu par jaunām īpašuma nodokļa atlaidēm

Ušakovs no komitejas darbakārtības pēkšņi izņem jautājumu par jaunām īpašuma nodokļa atlaidēm; opozīcija sašutusi

Vai rīdziniekiem ļaut maksāt pusi nodokļa, šodien bija plānojusi spriest Rīgas mēra «saskaņieša» Nila Ušakova vadītā Finanšu komiteja. Taču pirms sēdes lēmumprojekts no darbakārtības pēkšņi pazuda. Tas nokaitināja opozīcijas deputātus.

Iepriekš izsludinātā darbakārtība rādīja, ka komiteja šopēcpusdien kā pirmo izlems Nacionālās apvienības deputāta Jurģa Klotiņa ierosinājumu Rīgā ieviest jaunus nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus. Piemēram, Mežaparkā un citos ekskluzīvos rajonos dzīvojošie zemes nodoklī varētu maksāt pusi, ja zeme tikusi mantota.

Nacionālās apvienības deputāts Jurģis Klotiņš ierosinājumu par jaunām nekustamā īpašuma nodokļa atlaidēm zemei skaidro ar pēdējos gados tirgus attīstības dēļ īpaši augošo kadastrālo vērtību zemei. Tādējādi daudziem rīdziniekiem, kam pieder mājas, turklāt daļa tās mantojusi no paaudzes paaudzē, nākas maksāt nesamērīgi augstu nekustamā īpašuma nodokli. Skaudrākā situācija esot Mežaparka apkaimē, bet arī citviet par zemi jāmaksā 700 eiro un vairāk.

Sēdes gaitā atbildību par lēmumprojekta izņemšanu uzņēmās komitejas sekretāre. Tomēr tā autors deputāts Klotiņš bija neizpratnē par mēra izšķiršanos neskatīt viņa ierosinājumu. 

"Man personīgi tas ir pārsteigums. Četru gadu laikā, kamēr kalpoju kā deputāts, neesmu to vēl tā pieredzējis, ka tā notiktu. Punkts ir pazudis, pazudis bez jebkādiem paskaidrojumiem. Žēl, ka Rīgas domes priekšsēdētājs parāda tādu necieņu," Latvijas Radio teica Klotiņš.

Finanšu komitejas priekšsēdētājs Ušakovs gan skaidro, ka jaunu nodokļa atlaižu piemērošana būtu jāskata kontekstā ar Rīgas nākamā gada budžeta iespējām. Pašlaik par to esot liela neziņa.

"Atvieglojumus ir iespējams izskatīt tagad tikai droši vien decembrī, kad mēs skatīsim nākamā gada budžetu, jo mums pašlaik nav neviena kontrolskaitļa no ministrijas. Nevaru patlaban atbalstīt kādu ideju, kamēr nav skaidrības par valsts budžetu," teica Ušakovs.

Deputāta Klotiņa aptuvenie rēķini rāda, ka Rīgas viena miljarda eiro budžetam jaunā atlaide radītu pusotra miljona eiro slogu. Līdz šim vairākkārt opozīcija uzsvērusi, ka tās idejas varas partijas sākotnēji noraida, bet vēlāk jau pasniedz kā savus ierosinājumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti