Rīta Panorāma

Šī laika varonis jauniestudējumā «Arī vaļiem ir bail»

Rīta Panorāma

Intervija ar čellistu Ianu Maksinu (ASV)

Intervija ar Nilu Ušakovu, Rīgas mēru (Saskaņa)

Ušakovs: Nevaram atbrīvot Reinbahu no amata, gaidām tiesas spriedumu

Lai arī Rīgas domes Satiksmes departamenta direktors Vitālijs Reinbahs ir zaudējis darba devēja uzticību, viņu tik vienkārši nevarot atbrīvot no darba. To Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" paziņoja Rīgas mērs Nils Ušakovs ("Saskaņa"), norādot, ka šajā lietā tiek gaidīts tiesas spriedums.

Ušakovs atzina, ka sitācija, kad Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora amatā ir gan Reinbahs, gan Emīls Jakrins un abiem tiek maksāts atalgojums, ir "ļoti bēdīga".

"Bet mums nav citas izvēles. Mēs pildām pilnā apjomā Darba likuma normas (..)," sacīja Ušakovs.

Pēc viņa teiktā, šajā gadījumā tas nav stāsts "par parastu" ierindas darbinieku, bet par departamenta direktoru, kurš ir zaudējis darba devēja uzticību un kuru nemaz nevarot tik vienkārši atbrīvot no darba. "Mēs tagad gaidām tiesas lēmumu, lai mēs varētu šo procesu pabeigt," sacīja Rīgas mērs.

Jautāts par publiski izskanējušo, ka atbildība saistībā ar notiekošo būtu jāuzņemas Rīgas domes vadībai, jo Reinbaha atlaišana noformēta juridiski nekorekti, Ušakovs norādīja: "Tā ir viena no versijām, ko pašlaik izsaka mūsu opozīcijas kolēģi. Diemžēl Darba likums ir stingrs, un Darba likuma normas ir jāievēro arī pašvaldības vadītājam."

LETA vēstīja, ka, juridiski neprecīzi atstādinot no darba Rīgas domes Satiksmes departamenta direktoru Reinbahu, kopš augusta izveidojusies situācija, ka departamentam ir divi vadītāji, abi saņem algu, bet tikai viens strādā. 2016.gada augustā Rīgas domes priekšsēdētājs Ušakovs agrāk tik ieredzētajam Reinbaham izteica neuzticību, bet atlaist viņu nevarēja, jo tam pretī spurojās arodbiedrība.

Kā norādīja TV3 raidījums "Nekā personīga", Ušakovs Reinbahu atstādināja nemākulīgi, jo rīkojumā rakstīts, ka Reinbahs neesot ievērojis veicamo remontdarbu termiņus un slikti organizējis darbu, taču juridisku pierādījumu vietā mērs atsaucies uz masu medijos rakstīto un rādīto. Reinbahs atlaišanu apstrīdēja tiesā, un visas instances lēma viņam par labu. Reinbahs pa vidu gan arī izmantoja darbnespēju un bērna kopšanas atvaļinājumu, lai iespējami ilgi viņu nevarētu atbrīvot no darba pavisam. Pēc gadu ilgas prombūtnes pagājušajā gada vasarā Reinbahs atgriezās darbā.

Reinbahs raidījumam pastāstīja, ka pirmajā dienā pēc atgriešanās darbā viņam atbilstoši Darba likumam noformēta dīkstāve. Līdz ar to viņš katru dienu nākot uz darbu, lai atbilstoši likumam būtu darba devēja pārziņā un viņam varētu dot uzdevumus. "Un es katru dienu nāku uz darbu un gaidu rīkojumus," sacīja Reinbahs, atzīstot, ka pusgada laikā neviens uzdevums viņam nav dots.

Departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jakrins skaidroja, ka viņam neesot jādod Reinbaham uzdevumi, jo departamenta direktors esot domes, nevis departamenta darbinieks. "Vienīgais, kas var ko mainīt šajā situācijā, ir Rīgas domes vadība. Man nekādi rīkojumi viņam nav jādod, Viņš man nav nekāds darbinieks. Viņš ir Rīgas domes darbinieks. Viņš nav mans darbinieks," sacīja Jakrins.

Reinbahs apstiprināja, ka 2500 eiro mēnešalgu turpina saņemt, arī esot dīkstāvē.  

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija februāra vidū nosūtītajā vēstulē Valsts kontrolei (VK) lūdza izvērtēt Rīgas domes finanšu līdzekļu izlietojuma lietderību, maksājot algu diviem Satiksmes departamenta direktoriem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti