Ušakovs nesaskata trūkumus savā darbā «Rīgas satiksmes» uzraudzībā

Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (“Saskaņa”) īstenotā “Rīgas satiksmes” uzraudzība ir bijusi nepietiekama, secinājis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (“Attīstībai/Par!”). Viņš pieprasījis pašvaldības paskaidrojumus. Ušakovs gan nekādus trūkumus savā darbā joprojām nesaskata.     

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sākotnējā pārbaude atklājusi vairākus trūkumus “Rīgas satiksmes” uzraudzībā. Likums pieļauj šādos uzņēmumos neveidot padomi, kas uzraudzītu valdes darbu, bet tad šis pienākums jāveic pašvaldības priekšsēdētājam kā kapitāldaļu turētāja pārstāvim. “Rīgas satiksmes” gadījumā tas neesot darīts.

“Šādas funkcijas “Rīgas satiksmes” statūtos nav fiksētas. Un, caurskatot dalībnieku sapulču protokolus, redzams, ka tās nav pildītas. Tas patiesībā ir tiešs likuma pārkāpums,” pauda Pūce.

“Rīgas pašvaldībai tas būtu jādara. Tā ir Rīgas domes priekšsēdētāja kā kapitāldaļu turētāja pārstāvja personīga amata atbildība. Kapitālsabiedrībās, kurās varētu tikt izveidota padome, ja viņš padomi neveido – viņam ir funkcijas, kuras ir jāpilda. Tas acīmredzot nav pildīts,” norādīja ministrs.  

Tādēļ ministrija pieprasījusi pašvaldībai sniegt skaidrojumus par “Rīgas satiksmes” uzraudzību, iekšējās kontroles mehānismiem, korupcijas mazināšanas pasākumiem, kā arī par kapitālsabiedrības finansiālo stāvokli, tostarp ieķīlātajiem īpašumiem.  Atbilde jāsniedz divu nedēļu laikā.

Ušakovs ministra paustajiem pārmetumiem nepiekrīt.

 “Ja mēs runājam par šī konkrētā uzņēmuma uzraudzību, esmu darījis visu iespējamo, kas ir pašvaldības priekšsēdētāja kompetencē un kas viņam jādara atbilstoši likuma normām,” pauda Ušakovs.

“Mums ir bijusi izveidota un joprojām pastāv sistēma, ka lēmumi tiek skaņoti uzņēmuma līmenī, pēc tam atbildīgajās Rīgas domes institūcijās un pēc tam visi papīri ar atbilstošām vīzām nokļūst mēram uz galda,” skaidroja Ušakovs.

Viņš arī sacīja, ka “nevienā brīdī nebija nevienas pazīmes” par iespējamo korupciju uzņēmumā, un arī lēmums iegādāties tramvajus un trolejbusus no pasaules līmeņa ražotājiem, kuru pašlaik izmeklē Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), “nav licies aizdomīgs”.

Ušakovs arī informēja, ka, reaģējot uz korupcijas skandālu, dome nolēmusi   “Rīgas  satiksmē” izveidot padomi, kas uzraudzīs valdes darbu.

 KONTEKSTS:

Rīgas pašvaldības uzņēmums "Rīgas satiksme" pastiprinātā sabiedrības uzmanības lokā nonāca saistībā ar tā saukto "Rīgas satiksmes" korupcijas lietu. Saistībā ar šo lietu pērn decembra vidū atkāpās "Rīgas satiksmes" valde, bet tās bijušais ilggadējais vadītājs Leons Bemhens nedaudz vēlāk tika apcietināts.  Lietas ietvaros apcietinātas piecas personas un veikti vairāki desmiti kratīšanu, tajā skaitā  arī Rīgas mēra kabinetā un dzīvesvietā.  

No amata atkāpās arī Rīgas domes vicemērs Andris Ameriks ("Gods kalpot Rīgai"), bet jaunais vicemērs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai") paziņoja par plānu veidot padomes Rīgas pašvaldības lielajās kapitālsabiedrībās, kas uzraudzītu uzņēmuma valžu darbu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti