Rīta Panorāma

Gaismas pili ar digitālajām šķērēm atklājuši 1000 cilvēki

Rīta Panorāma

Intervija ar Haraldu Velmeru un Kārli Krastiņu

Intervija ar Nilu Ušakovu

Ušakovs: Nākamgad velojoslas būs uz tiltiem un Brīvības ielas

Nākamajā gadā velojoslas būs uz tiltiem un Brīvības ielas posmā, kur šobrīd nav veloceliņu, pirmdienas rītā intervijā LTV raidījumam „Rīta Panorāma” sacīja Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Viņš uzsvēra, ka nākamajā gadā velojoslas sāks izveidot ielās, kas būtu perpendikulāri tām ielām, kur velojoslas izveidot šogad, piemēram, Lāčplēša un Elizabetes ielā. Tādējādi pēc četriem gadiem Rīgas centrs izskatīsies pavisam savādāk, klāstīja Ušakovs.

Velojoslas ir jāierīko, jo ik gadu velosipēdistu skaits aug par 25%.

Mēs vairs nevaram nezīmēt šīs joslas, jo velosipēdistu skaits ik gadu aug par 25%,”teica Ušakovs. Pēc viņa teiktā, velosipēdistu pārvietošanās pa trotuāriem ir bīstama gājējiem, taču arī pa ielu nav braukt droši. Tāpēc ir jāiezīmē velojoslas. „Mums galvenais ir noņemt velosipēdistus no ietvēm. (..) Tas ir drošāk no Eiropas pieredzes, jo varbūtība, ka būs sadursme ar mašīnām. ir mazāka,” klāstīja mērs.

Viņš atzina, ka cilvēkiem būs nepieciešami divi, trīs mēneši, lai pierastu un pieņemtu pārmaiņas. „Šis ir nepopulārs lēmums. Par to nav nekādu šaubu. (..) Pēc četriem gadiem pilsētas centrs būs pavisam savādāks,” pārliecību izteica Ušakovs.

Ziņots, ka pēdējās nedēļās Rīgā uz Lāčplēša un Elizabetes ielām ir uzzīmētas velojoslas, kas ievērojami samazinājušas vietu autobraucējiem, tādējādi izraisot viņu neapmierinātību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti