Rīta Panorāma

«Liepājas metalurga» sāgas hronoloģija

Rīta Panorāma

Intervija ar Kirovu Lipmanu

Intervija ar Nilu Ušakovu

Ušakovs: Nākamgad velojoslas būs uz tiltiem un Brīvības ielas

Nākamajā gadā velojoslas būs uz tiltiem un Brīvības ielas posmā, kur šobrīd nav veloceliņu, pirmdienas rītā intervijā LTV raidījumam „Rīta Panorāma” sacīja Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Viņš uzsvēra, ka nākamajā gadā velojoslas sāks izveidot ielās, kas būtu perpendikulāri tām ielām, kur velojoslas izveidot šogad, piemēram, Lāčplēša un Elizabetes ielā. Tādējādi pēc četriem gadiem Rīgas centrs izskatīsies pavisam savādāk, klāstīja Ušakovs.

Velojoslas ir jāierīko, jo ik gadu velosipēdistu skaits aug par 25%.

Mēs vairs nevaram nezīmēt šīs joslas, jo velosipēdistu skaits ik gadu aug par 25%,”teica Ušakovs. Pēc viņa teiktā, velosipēdistu pārvietošanās pa trotuāriem ir bīstama gājējiem, taču arī pa ielu nav braukt droši. Tāpēc ir jāiezīmē velojoslas. „Mums galvenais ir noņemt velosipēdistus no ietvēm. (..) Tas ir drošāk no Eiropas pieredzes, jo varbūtība, ka būs sadursme ar mašīnām. ir mazāka,” klāstīja mērs.

Viņš atzina, ka cilvēkiem būs nepieciešami divi, trīs mēneši, lai pierastu un pieņemtu pārmaiņas. „Šis ir nepopulārs lēmums. Par to nav nekādu šaubu. (..) Pēc četriem gadiem pilsētas centrs būs pavisam savādāks,” pārliecību izteica Ušakovs.

Ziņots, ka pēdējās nedēļās Rīgā uz Lāčplēša un Elizabetes ielām ir uzzīmētas velojoslas, kas ievērojami samazinājušas vietu autobraucējiem, tādējādi izraisot viņu neapmierinātību.

Saistītie raksti
8 komentāri
Tā ir
Mani,kā autovadītāju,patreizējais stāvoklis uz Salu tilta ļoti apmierina:(...Kaut kā jau beigās visi laimīgi tam tiltam esam pāri tikuši un pieraduši,ka tagad ir 2 joslas katrā virzienā.Tad lūk-tās vidējās pēc remonta varbūt atdot velobraucējiem?
Māris
Beidzot tiek domāts arī par velobraucējiem!
Pēteris
Kā autobraucējam, jāsaka, ka, piemēram, Elizabetes un Pulkveža brieža ielas krustojums ir kļuvis krietni, krietni lēnāks un tajā pašā laikā neesmu manījis nevienu velobraucēju uz viņiem atvēlētās jaunās joslas. Principā piekrītu iniciatīvai un Rīgas centrā vajadzētu būt mazāk automašīnām, taču esošais risinājums tomēr šķiet tāds kosmētisks.
frk
Es ieteiktu sakārtot piebraukšanas vietas pie RĪGAS zīmes. Lai Rīgas viesi var ērti piebraukt un nofotogrāfēties.
Mani kā velobraucēju šī ziņa ļoti iepriecina. Tikai gribētos, lai ierīkojot velojoslas tiek padomāts par to, ko darīt autobraucējiem- kur viņiem apastāties, stāvēt (netraucējot velosatiksmi), lai velobraucējs nekļūst par nīstāko personu Rīgā, jo visu atņem autobraucējam.
Jusm
Ja tiktu izveidotas joslas pārveidojot ielu (vietām samazinot ietves platumu, vietām brauktuves platumu), tad būtu viss kārtībā, nevis vienkārši uzkrāsojot uz esošās infrastruktūras līnijas.
Hemingway
jaa,tas buutu loģiski un taa to dara normaalaas valstiis. sameejaa valstii valrieksta izmeera smadzenes ir speejiigas tikai uzmaaleet striipas uz celja....jo domaashanai peleekaas vielas nepietiek.
Hemingway
chalim laikam patiik ka vinju sauc visaados necenzeetos vaardos.latviski runaajot-muļķudesa.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti