Ušakovs kukuļošanas skandālu RD sauc par «Vienotības» politisko pasūtījumu

Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) noliedz pēdējās dienās izskanējušos apvainojumus Rīgas Domes Satiksmes departamentam un Latvijas apvienotās biedru arodbiedrības vadītājam Raimondam Gailim saistībā ar, tā saucamo, „mikroautobusu skandālu”.

Pirmdien notikušā preses brīfingā Ušakovs pauda, ka kukuļošanas skandāls, kurā RD SD tiek vainots kukuļa prasīšanā uzņēmumiem, kas nodrošina pasažieru pārvadājumus mikroautobusos Rīgā, ir „Saskaņas centra” politiskā konkurenta „Vienotība” politiskais pasūtījums.

Lieta, ko Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) uzsācis pret Rīgas domes Satiksmes departamenta bijušo vadītāju Vitāliju Reinbahu un arodbiedrības „LABA" valdes priekšsēdētāju Raimondu Gaili esot politiski motivēta, tāpēc dome negrasās veikt pārbaudi aizdomās par kukuļņemšanu.

Tā šodien paziņoja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs no „Saskaņas centra”, no kura vadītā saraksta pašvaldību vēlēšanās kandidē Gailis. Gailis un Reinbahs arī apņēmušies vērsties tiesā pret LTV, uzskatot tās sižetu par nomelnojošu.

Pagājušajā nedēļā notikušās kratīšanas Rīgas domes Satiksmes departamentā, un, kā uzzināja Latvijas Radio, arī arodbiedrībā „LABA”, pēc kurām KNAB paziņoja, ka sākts process par kukuļņemšanu lielā apmērā, šoreiz neizraisīs Rīgas domes iekšējās pārbaudes, ar kurām domes vadība steigusies iepriekš. Rīgas mērs Ušakovs uzskata, ka KNAB aizdomas par to, ka kukuļi pieprasīti kā regulāri maksājumi arodbiedrībai, esot visai dīvainas.

Ušakovs arī publiski apstiprināja medijos neoficiāli minētos aizdomās turētos. „Vitālijs Reinbahs, kas ir SD amatpersona, gan Raimonds Gailis, kas ir arodbiedrības LABA priekšsēdētājs. Viņi uzskata, ka šis process ir absolūti politiski motivēts. Šajā procesā es vainoju, kas ir valdībā, proti, „Vienotība”, kas izmanto savas attiecības ar dažiem KNAB darbiniekiem,” klāstīja Ušakovs.

Ušakovs arī vairākkārt uzsvēra, ka šajā lietā neviens neesot aizturēts, turklāt Reinbaham nav piemērots liegums pildīt amata pienākumus - viņš pirmdien ir atgriezies darbā pēc slimošanas. Daži ierobežojumi departamenta direktora biroja vadītājam Reinbaham gan esot, apstiprina viņš pats. „Ir ierobežojumi koordinēt darbību, kas saistīti ar mikroautobusiem (..) Nekad neesmu prasījis kukuļus, nekad neesmu ņēmis kukuļus. Tā ir apmelošanas kampaņa,” saka Ušakovs.

Reinbahs nepiekrīt nevienam no publiski izskanējušajām aizdomām un apņēmies tiesāties ar LTV par tās sižetu

Sašutis par apsūdzībām ir arī LABAs vadītājs Gailis. „Pilnīgs absurds. Tad jau koplīguma slēgšana ir uzskatāma par slēgšanu un biedru naudu pieprasīšana ir uzskatāmi par kukuļiem. Tālāk jau vairs nav kur iet!” saka Gailis.

Gailis arī noliedz, ka bijušajam LABAs vadītājam un tagadējam biedram Reinbaham joprojām būtu kāds sakars ar finansējuma piesaistīšanu. Tikties gan viņiem sanācis bieži, atzīst Gailis.

Rīgas vicemērs un viens no apvienotā „Saskaņas centra” un „Gods kalpot Rīgai” apvienotā saraksta līderiem Andris Ameriks gan saka, ka viņam nav daudz informācijas par Raimondu Gaili un par viņa iespējamo lomu šajā procesā. „Vēl jo vairāk tāpēc, ka šie kukuļi ir paredzēti arodbiedrībai. Kā arodbiedrību maksas. Es nezinu, es domāju, tas ir jāpajautā procesa virzītājam, vai jāpajautā pašam Raimondam Gailim. (..) Šodien ir pirmdiena. Es domāju, ka šonedēļ gan arodbiedrība, gan Raimonds Gailis sniegs savu skaidrojumu par to. Un līdz vēlēšanām noteikti mēs tiksim skaidrībā,” sacīja Ameriks.

Savukārt Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības līderis Pēteris Krīgers uzsver, ka LABA nav spējusi paskaidrot, kā tā iekasē biedra naudu. „It kā jau nav aizliegts darba devējam saskaņā ar koplīgumu arodbiedrības atsevišķām aktivitātēm iedalīt līdzekļus. Tikai tās summas mums likās nesaprotami lielas, jo tas, kas izskanējis publiskajā telpā, ir arodbiedrību savienības vairāku gadu budžets. Ja tas ir vienā maksājumā, tad, protams, tas mums izsauc aizdomas,” atzīmē Krīgers.

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā izskanēja ziņas, ka par kukuļa pieprasīšanu aizdomās tiek turēts pašreizējais Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora biroja vadītājs Vitālijs Reinbahs.

Lietā ir divi aizdomās turētie – amatpersonas par kukuļa pieprasīšanu lielā apmērā, savukārt privātpersona par tās atbalstīšanu. Iepriekš LTV vēstīja, ka kopējā kukuļa summa bijusi vismaz 150 000 lati.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti