Panorāma

«AirBaltic» sarežģījumi ar lidmašīnas šasiju

Panorāma

Tezē jaunieši dalās iespaidos par Latviju

Rīgas dome atzīst izgāšanos ar ielu remontiem

Ušakovs atzīst izgāšanos ar Rīgas ielu remontiem

Ar grūtībām pabeigtā Barona iela Rīgā atklājusi jaunas nebūšanas, un pagaidām iekritušo bruģi un citus trūkumus būvnieks labo par saviem līdzekļiem. Rīgas domes mērs Nils Ušakovs ("Saskaņa") tagad atzīst, ka aizvadītā ielu remontu sezona bija izgāšanās, solot nākamgad plānotos vierienīgos ielu remontus organizēt rūpīgāk.

Ieilgušais Barona ielas remonts pilnībā pabeigts šā gada rudens sākumā. Par to pašvaldība samaksāja aptuveni četrus miljonus eiro. Tiesa, vietu, kur bruģis ir izkustējies, iesēdies vai to var paņemt vienkārši rokā, netrūkst vēl aizvien.

Šādas vietas gan ir tikai sīkums. Dažviet zem bruģa izskalota pamatīga bedre. Rīgas domes satiksmes departamentā skaidro, ka šis gadījums nav tieši attiecināms uz remonta kvalitāti, jo avārijas situācija radās pārplīsušas “Rīgas ūdens” caurules dēļ. Novecojušās komunikācijas šajā projektā mainītas netika.

"Šādi gadījumi būs, bet, mūsuprāt, sabiedrības interesēs ir divas dienas paciest metru reiz metra lielu izmēru, ka šodien nevar redzēt, kur tas vispār bija. Arī vēsturiski Barona iela ir būvēta uz plūstošas grunts, kā liela daļa Rīgas, un tāpēc mēs aizvien esam izvēlējušies bruģa segumu. [..] Bruģis ir pateicīgāks materiāls, jo vienas līdz divu dienu laikā šīs problēmas var novērst. Nākamā situācija nerodas tik bieži, lai par to sabiedrība satrauktos," uzskata Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins.

Departamentā skaidro – projekts paredzējis tikai seguma rekonstrukciju. Ja mainītu komunikācijas un pamatni, projekta izmaksas sasniegtu 50 miljonus eiro. To, ka projekts paredzēja tikai virskārtas nomaiņu, rakstiskā atbildē raidījumam "Panorāma" uzsver arī kompānijā "Binders", kas remontēja braucamo daļu.

Gājēju ietvju labotājs “Ceļu pārvalde” no komentāriem par veikto darbu kvalitāti atteicās. Tikmēr galvaspilsētas iedzīvotāji neslēpj sašutumu. "[Kvalitāte] ļoti zema. (..)  Riepas bojājam, visu bojājam. Viss ir sasēdies, sliedes uz āru, manuprāt bezjēdzīgi iztērēta nauda," teica Jānis.

Rīgas mērs Nils Ušakovs ("Saskaņa") tagad atzīst – aizvadītā būvdarbu sezona bija izgāšanās.

"Domes darbs nav bijis uzdevumu augstumos. Par to ir samaksājis departamenta direktors. Ja runājam par būvnieku darba kvalitāti, tad mēs darīsim to pašu, ko mēs darījām. (..) Un nākošajos gados – viņus vajag spārdīt un sekot katram viņu solim. [..] Būvniekiem atkal vajadzēs tur braukt un par saviem līdzekļiem savest visu kārtībā," teica Rīgas mērs.

Jau nākamgad Rīgā gaidāmi vēl vērienīgāki ielu remonti. Tajos pašvaldība sola rūpīgāk pievērsties darbu organizācijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti