Panorāma

Jauna vietne pacientiem: rindapiearsta.lv

Panorāma

NATO dalībvalstu izdevumi aizsardzībai

N.Ušakovam jāmaksā 200 eiro par neierašanos uz tiesu

Ušakovam par neierašanos liecināt piespriež 200 eiro piespiedu naudu

Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa trešdien noteica Rīga mēram Nilam Ušakovam ("Saskaņa") piespiedu naudu 200 eiro apmērā par neierašanos uz liecināšanu lietā par viņa elektroniskā pasta vēstuļu publiskošanu.

Rīgas mēra pārstāve tiesā norādīja, ka Ušakovs uz sēdi nevarēja ierasties, jo viņam trešdien bija jāvada divas Rīgas domes sēdes, tomēr tiesu šāds skaidrojums nav apmierinājis. Pret to iebilda arī prokuratūra un aizstāvība, jo tiesas sēde sākās plkst. 10, taču domes sēde – plkst.12. Jākobsona advokāte arī norādīja, ka Ušakovs tiesu kavējis jau vairākkārt. "Konkrēti 28 martā 2018. gadā lieta noņemta no izskatīšanas, jo cietušais nevarēja ierasties. Cietušais norādījis tādu svarīgu iemeslu kā atvaļinājums. 4. jūlijā lieta arī noņemta no izskatīšanas sakarā ar to, ka cietušais atradies atvaļinājumā," sacīja "kompromat.lv" pārstāvja Leonīda Jākobsona advokāte Ilona Bulgakova.

Ušakovs sodu samaksāšot, taču sīkāk skaidrot neierašanās iemeslus atteicās. "Man tiešām ir ļoti žēl. Es augsti respektēju tiesas lēmumu, bet saprotiet šajā situācijā mani. Man ir pulksten 12.00 viena sēde un 15.00 otra sēde. Ir sagatavošanās darbi. Mēs informējām tiesu, ka, ņemot vērā darba grafiku, šodien es ierasties nevarēju. Bet tiesas lēmumu es respektēju," viņš sacīja. Vaica'ts, vai savulaik atvaļinājums bijis pietiekams iemesls, lai neapmeklētu tiesas sēdi, viņš atteica: "Drīkst, es sākšu vadīt domes sēdi? Paldies!"

Pagājušā gada martā Rīgas apgabaltiesa nolēma atcelt pilnībā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 2016.gada 20.septembra attaisnojošo spriedumu portāla "kompromat.lv" pārstāvim Leonīdam Jākobsonam un nosūtīt lietu jaunai izskatīšanai.

Jākobsonam apsūdzība uzrādīta pēc Krimināllikuma 144.panta 1.daļas - par korespondences, pa telekomunikāciju tīkliem pārraidāmās informācijas un citas informācijas noslēpuma pārkāpšanu. Apsūdzētais Jākobsons savu vainu neatzīst.

Izmeklējot kriminālprocesu par Ušakova elektroniskā pasta uzlaušanu, Valsts policija 2011.gada decembrī veica kratīšanu Jākobsona dzīvesvietā Rīgā. Kratīšanas laikā tika izņemti vairāki datu nesēji un divi datori. Policisti Jākobsonu uz 48 stundām aizturēja.

Kriminālprocesu policija sāka 2011.gada 23.novembrī pēc Ušakova iesnieguma saņemšanas.

Portālā "kompromat.lv" tika publicētas Ušakova 2008.gada e-pasta vēstules, kas tika sūtītas toreizējam Krievijas vēstniecības padomniekam Aleksandram Hapilovam. Ušakovs tobrīd bija 9.Saeimas deputāts, savukārt Hapilovs strādāja par Krievijas vēstniecības padomnieku, taču 2009.gadā viņš pameta darbu Latvijā.

Jākobsons iepriekš apgalvoja, ka, publicējot daļu Ušakova sarakstes, viņš darījis sabiedrībai zināmus būtiskus faktus un tas ir viņa kā žurnālista pienākums.

Vairākus mēnešus pēc Jākobsona aizturēšanas divi nezināmi uzbrucēji 2012.gada 29.martā viņam savainoja seju Rīgā, Čaka ielas 47.nama kāpņutelpā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt