Ušakovam kauns par Rinkēviča «balagānu» ap «Jauno vilni»; protestējot apmeklēs atklāšanu

Lai gan iepriekš Rīgas mērs Nils Ušakovs neesot plānojis apmeklēt jauno dziedātāju konkursu „Jaunais vilnis”, pēc ārlietu ministra lēmuma liegt trīs pastāvīgiem šī konkursa visiem - krievu dziedātājiem Josifam Kobzonam, Oļegam Gazmanovam un Valērijai - iebraukt Latvijā Ušakovs tomēr nolēmis apmeklēt konkursa atklāšanu.

Savā profilā „Facebook” Ušakovs skaidro, ka šogad neplānoja apmeklēt „Jauno vilni”, jo  mūzika, kas tiek izpildīta konkursā, „nav mans formāts”, un arī lieli „tusiņi” un smalkās aprindas viņu nesaistot. 

„Bet šodien es iešu uz „Jaunā viļņa” atklāšanu. Man ir pretīgi skatīties uz šo visu balagānu, kas ir izvērsies saistībā ar šo konkursu. Ministri, kuri netradicionāliem līdzekļiem cīnās ar saviem psiholoģiskajiem kompleksiem un pirmsvēlēšanu bailēm. Nacionālisti, kuri atzīmē uzvaru pār Krievijas imperiālismu dziedātājas blondīnes Valērijas personā. Skatoties uz to, paliek kauns,” raksta Ušakovs.

Viņš skaidro, ka konkursu apmeklēs „aiz cieņas pret cilvēkiem, kas to organizē Latvijā, jo tas mums pašiem ir ārkārtīgi izdevīgs pasākums”.

 „Uz „Jaunā viļņa” atklāšanu es iešu vēl viena iemesla dēļ. Latvijai ir nepieciešamas labas savstarpēji izdevīgas ekonomiskās attiecības ar Krieviju. To labi zina un saprot mūsu partneri Eiropā – arī Vācijā, Francijā, Itālijā, Austrijā un kaimiņos Somijā. Es nevēlos, lai priekšvēlēšanu drudzis kaitētu manas valsts interesēm,” pauž Ušakovs.

Jau ziņots, ka „melnajā sarakstā” iekļauti mūziķi Josifs Kobzons, Valērija jeb Alla Perfilova un Oļegs Gazmanovs. Rinkēvičs šo lēmumu pamatojis ar šo Krievijas mākslinieku atkārtoto un agresīvi pausto atbalstu Krievijas agresijai Ukrainā. Ministrs norādīja, ka nevar aizliegt cilvēkiem paust kādu viedokli, bet, ja kāds neatšķir propagandu no mākslas un kultūras brīvības, šādi cilvēki Latvijā nav vēlami, vismaz kādu laiku, turklāt nevar pieļaut, lai šie cilvēki klāstītu savu propagandu no skatuves Latvijā.

Paši melnajā sarakstā iekļautie kultūras darboņi jau paguvuši paust sašutumu par šādu Latvijas lēmumu.

Ministra lēmums saistīts ar pēdējo dienu notikumiem Ukrainā, kur notriekta Malaizijas pasažieru lidmašīna, nogalinot 298 cilvēkus. Kaut arī visām Ukrainas teritorijā notiekošā konfliktā iesaistītajām pusēm vajadzētu maksimāli sadarboties, lai novērstu traģēdijas sekas, noskaidrotu cēloņus un darītu visu iespējamo, lai bojāgājušo mirstīgās atliekas tiktu nogādātas tuviniekiem apbedīšanai, no Krievijas puses sekojis propagandas vilnis, dīvainas teorijas, pārmetumi un destruktīva rīcība.   

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti