Panorāma

Pieminot Ojāru Grinbergu

Panorāma

Saziedo 10 000 eiro eitanāzijai

Ušakovam dāvinās grāmatu par okupācijas zaudējumiem

Ušakovam dāvinās grāmatu par okupācijas nodarītajiem zaudējumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Tas ir apvainojums padomju represijās cietušajiem Latvijas iedzīvotājiem. Tā Rīgas mēra Nila Ušakova ("Saskaņa") rīcību sociālajos medijos vērtē Okupācijas radīto zaudējumu aprēķināšanas komisijas pārstāve Ruta Pazdere. Viņa nolēmusi Ušakovam uzdāvināt grāmatu par padomju okupācijas radītajiem zaudējumiem.

Piektdien, kad Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs Amsterdamā pārrunāja pilsētu sadarbības jautājumus, pēc pulksten divpadsmitiem viņš atrod laiku arī sociālajiem tīkliem. Ušakovs ievieto attēlu, kurā redzams, kā velosipēdists ar sprunguli sabojā velosipēda riteni, tad sāpēs nokrīt un parādās uzraksts - “ir jāpieprasa no Krievijas 185 miljardu eiro kompensācija" -  tieši tādu PSRS okupācijas radītos zaudējumu summu aprēķināja pētnieku komisija.

 

 

Ušakovs neuzskata, ka ar šo attēlu būtu kādu aizvainojis, viņš vēlējies uzsvērt, ka jākoncentrējas uz nākotni, nevis uz bezperspektīvām kompensācijām.

"Daudz lielāka necieņa pret represijās, deportācijās un Staļina noziegumos cietušajiem cilvēkiem ir izmantot šo cilvēku ciešanas un piemiņu mūsdienu politiskajos procesos, mēģinot ar vēstures sēpēm novērst uzmanību no visām tām lietām, kuras nav izdarītas pēdējo 25 gadu laikā," norāda Ušakovs.

Spriežot pēc sociālo tīklu lietotāju atbildēm Ušakovam un komentāriem, daudzi šo Rīgas domes priekšsēdētāja vēstījumu tā neuztvēra, bet drīzāk uztvēra kā aizvainojošu un pat ņirgāšanos par okupācijas faktu. 

PSRS Okupācijas radīto zaudējumu aprēķināšanas komisijas pārstāve Ruta Pazdere uzskata, ka pamats apvainojumam ir. Pazdere uzsver, ka šāda Ušakova rīcība raksturo viņu kā cilvēku, tomēr pieļauj arī Rīgas mēra nezināšanu, tāpēc plāno uzdāvināt viņam grāmatu.

Ruta  Pazdare, kas strādāja pie apjomīgā pētījuma par okupācijas radītajām sekām Latvijā, skaidro, ka komisijas mērķis bija parādīt, kāpēc mēs dzīvojam ne tik labi, kā citas valstis, kas nebija okupētas.

Šobrīd likums paredz kriminātbildību par okupācijas režīmu veikto noziegumu noniecināšanu. Par to var būs sods pat līdz pieciem gadiem cietumā. Ušakovs sarunā ar "Panorāmu" sacīja, ka nenoliedz okupācijas faktu.

"Nevienam normālam cilvēkam nav šaubu, ka Latvija 1940.gadā tika vardarbīgi pievienota PSRS," - Ušakovs.

Sociālajos tīklos izskan minējumi, ka Ušakovs par uzvedību sociālajos tīklos būtu jāsauc pie kriminālatbildības. Latvijas Televīzijai 23.aprīlī neizdevās uzzināt, vai kāds vērsies Drošības policijā ar šādu iesniegumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti