Ušakovam būs jāskaidro nekustamā īpašuma atlaižu neskatīšana sēdēs

Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam ("Saskaņa") būs jāskaidro vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Kasparam Gerhardam (Nacionālā apvienība) nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojuma izņemšana no darba kārtības un jautājuma neizskatīšana domes Finanšu un administrācijas lietu komitejā, kā arī 5.novembra ārkārtas domes sēdes pārtraukšana uz nenoteiktu laiku, informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

Ministrijā saņemts iesniegums no Rīgas domes Nacionālās apvienības frakcijas, kurā norādīts uz iespējamo Rīgas domes komiteju un sēžu kārtības neatbilstību normatīvo aktu prasībām.

Domes priekšsēdētājam septiņu dienu laikā pēc tam, kad saņemts vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra pieprasījums, ir pienākums sniegt rakstveida paskaidrojumu par pieļautajiem Satversmes, likumu un Ministru kabineta noteikumu pārkāpumiem.

VARAM norādīja, ka, izvērtējot iesniegumā minēto informāciju kopsakarā ar Latvijas Republikā spēkā esošo normatīvajos aktos ietverto regulējumu, ir secināts, ka normatīvie akti nepilnvaro pašvaldības domes priekšsēdētāju grozīt izsludināto komitejas darba kārtību vienpersoniski, un komitejas sēdē bija jāizskata visi jautājumi, kas tika izsludināti un normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā nosūtīti deputātiem iepazīšanai. Tāpat domes priekšsēdētājam jānodrošina operatīva darba kārtības tehniskā precizēšana un jautājuma izskatīšana attiecīgā komitejas sēdē.

Ministrijā uzsvēra, ka atbilstoši likuma "Par pašvaldībām" 23.pantam domes darba organizāciju nosaka attiecīgās pašvaldības nolikums, kas izstrādāts saskaņā ar šo likumu. Ne pašvaldības dome, ne cita pašvaldības institūcija vai amatpersona nav tiesīga pārsniegt savas kompetences ietvarus un rīkoties neatbilstoši likumā un nolikumā noteiktajam. Domes priekšsēdētājs ir atbildīgs gan par ārējo, gan iekšējo normatīvo aktu ievērošanu un atbilstošu domes sēžu norisi, gan par tiesiskas domes darbības nodrošināšanu kopumā.

KONTEKSTS:

Nacionālās apvienības deputāta Jurģa Klotiņa priekšlikums paredz savrupmāju īpašniekiem piešķirt 50% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim.

Rīgas domes 5. novembra sēdē Ušakovs teica, ka lēmuma projektam nav pievienotas vīzas no atbildīgajām institūcijām, kā arī nav aprēķināta budžeta ietekme. Tāpat viņš teica, ka ieceri vajadzētu piedāvāt kopā ar budžeta grozījumiem vai arī uz 2019. gada budžetu.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt