Urbanovičs veltījis necenzētu leksiku bijušajam ministram Vilkam

Saeimas lielākās opozīcijas partijas “Saskaņa” vadītājs Jānis Urbanovičs komisijas sēdes laikā necenzētu leksiku veltījis bijušajam finanšu ministram Andrim Vilkam, kurš tagad pretendē uz vadošo amatu Latvijas Bankā. Urbanovičs par rupjībām atvainojies.

Saeimas deputāts Jānis Urbanovičs Pieprasījumu komisijas darbā strādāja attālināti no frakcijas telpām. Deputāts nebija izslēdzis mikrofonu, tādēļ komisijas kolēģiem bija dzirdama necenzēta leksika krievu valodā par Latvijas Bankas padomes locekļa amata kandidātu un bijušo finanšu ministru Andri Vilku.

Politiķis sarunā ar partijas biedru Ivanu Ribakovu sprieda par to, kā "Saskaņas" parlamenta frakcijas deputātiem būtu jābalso jautājumā par Vilka apstiprināšanu amatā. “Vaņa, tu neatbalsti Vilku, jo viņš "Liepājas metalurgu" iznīcināja. Un citiem latgaliešiem pasaki, ka vajag viņu gāzt na***," sacīja Urbanovičs.

Dzirdēto Urbanoviča sarunu vairāki komisijas deputāti ievietoja sociālajos tīklos. Reaģējot uz to, Urbanovičs publiski atvainojās.

“Netiku galā ar kompjūteru. Tā vai citādi rupjības sarunātas, un man ir ļoti kauns. Saņēmu ļoti lielu atsauksmi no Liepājas no metalurgiem, kuri ir bez darba, nebalsot par Vilku, un mēģināju labot kļūdu. Man ir kauns, es to tiešām pārdzīvoju,” sacīja deputāts.

Vai minētā Urbanoviča leksika nav necieņa no politiķa puses? Vilks LTV ar īsziņas palīdzību norādīja, ka detalizētāk situāciju nekomentēs, taču leksika viņu neesot pārsteigusi:

“Daļa politiķu tā ikdienā domā par mums, cilvēkiem. Ik pa laikam tas gan nejauši ierakstās, noplūst. Atvainošanās ir tikai formāla atrunāšanās. Tam nav nekādas nozīmes, jo domāšana jau nemainās.”

Par sarunāto Urbanovičam vēl būs jāsniedz paskaidrojumi Saeimas Ētikas komisijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti