Dienas ziņas

Rīgas 1. slimnīcas mediķi: Barikāžu laiks bija smags

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Upuriem nav jākaunas! Mudina ziņot par vardarbīgiem noziegumiem

Upuriem nav jākaunas! Mudina ziņot par vardarbīgiem noziegumiem

Lai vardarbībā cietušie un viņu tuvinieki būtu informēti par to, kāds atbalsts pieejams un kur to saņemt, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā kopā ar Valsts policiju un nevalstiskajām organizācijām ceturtdien, 19. janvārī, sāk kampaņu "Es turēšu acis vaļā".

Kampaņas mērķis ir radīt vidi, kur noziegumos cietušie justos droši, aizsargāti un atbalstīti. Lai nebaidītos izmantot savas tiesības un meklēt taisnīgumu.

Kampaņas rīkotāji īpaši vēlas uzrunāt sievietes un seksuālās minoritātes, kas biežāk kļūstot par vardarbīgu uzbrukumu un naida noziegumu upuriem un vienlaikus neuzdrošinās par to ziņot, baidoties no sabiedrības nosodījuma un iestāžu neizpratnes. Diemžēl ar gadiem šī problēma nav būtiski mazinājusies, atzina amatpersonas.

"Vardarbība pastāv, vai mēs to gribam vai ne. Statistika parāda, ka tas, kas nonāk tiesībsargājošajās iestādēs, ir tālu no realitātes.

Tikai maza maza daļa no šiem noziegumiem nonāk tiesībsargājošajās iestādēs," sacīja tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ("Jaunā Vienotība").

"Arī mēs esam novērojuši, ka šis ir tāds noziegumu veids, – gan cietušās sievietes no vardarbības, gan seksuālās minoritātes, šie cilvēki kautrējas ziņot. Izjūt kaut kādu kaunu. Diemžēl ir ļoti augsta latentuma pakāpe," teica Valsts policijas pārstāve Inese Ratfeldere.

Kampaņā amatpersonas un influenceri aicinās cietušos uzticēties policijai un ziņot par piedzīvotajiem pāridarījumiem, bet līdzcilvēkus – būt vērīgiem un pievērst uzmanību, ja kāds tuvinieks pēkšņi neizskaidrojamu iemeslu dēļ kļuvis nomākts vai izvairīgs. Tieši tādēļ kampaņai dots nosaukums "Es turēšu acis vaļā". 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti