Dienas ziņas

Rēzeknē notiek ģimeņu gājiens

Dienas ziņas

Rīgā piestāj vides aizsardzības vēstnesis – Noasa vilciens

Skola pārtop par vasaras ēdnīcu

Upesgrīvas skola pārtop par vasaras ēdnīcu un dod darbu jauniešiem ar īpašām vajadzībām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Jau piekto sezonu, noslēdzoties mācību gadam, Upesgrīvas internātpamatskola pārtop par vasaras ēdnīcu, kur izsalkušos garāmbraucējus pabaro un apkalpo jaunieši ar īpašām vajadzībām. Šo iniciatīvu mācību iestāde aizsāka, redzot, ka audzēkņiem prakses vietas atrast ir ļoti grūti, bet piecu gadu laikā vairākiem jauniešiem jau izdevies tikt pie patstāvīgām darba vietām.   

Augusta sākums Ziemeļkurzemē atnesis rudenīgus laika apstākļus, tāpēc Vasaras ēdnīcā Talsu novada Uguņos valda miers, bet saulainajās dienās, kad atpūtnieki dodas uz netālu esošo jūru, virtuvē ir vēl karstāk nekā pludmales smiltīs.

Taču īpašie jaunieši par nogurumu nesūdzas, jo ir priecīgi par prakses iespēju.

“Tad, kad ir nodots pasūtījums, viņi iemācās nodot to pasūtījumu virtuvei, jo arī tas ir ļoti svarīgi, jo, kad ir daudz cilvēku, tam jābūt ļoti organizētam procesam,” stāstīja darba vadītāja Ērika Strode.

“Tie, kas apjautājas, kas tie ir par bērniem un kāpēc viņi šeit strādā, un tad, kad viņi uzzina, ka tie pārsvarā ir mūsu skolas skolēni, tad cilvēki par to ir tādi pārsteigti un priecīgi. Viņi saka: “Jā, tā ir laba lieta, ko jūs darāt!”,” stāstīja Upesgrīvas internātpamatskolas direktore Maija Aveniņa.

Kāds jau pēc mēneša saprot, ka darbs virtuvē viņu neinteresē, bet ir arī pretēji gadījumi. Pēc savas prakses Upesgrīvas internātpamatskolas absolvente Dinija Gribuste pavāra palīga profesiju apguva profesionāli, un nu viņa atradusi pastāvīgu darbu virtuvē.

“Varbūt par konditorejas izstrādājumiem te nevar iemācīties, bet mājas ēdienus te ļoti labi iemāca,” atzina Dinija Gribuste.

Lai atpūtnieki būtu paēduši, darbs virtuvē sākas jau astoņos no rīta, un, dodoties mājup no jūras, izsalkušie var paspēt arī uz vakariņām. Ēdienkarte ir plaša, un tā tiekot pielāgota atpūtnieku vēlmēm.

“Frikadeļu zupa īstenībā ir ejoša, arī dārzeņu plācenīši, zivtiņa mums ir, ko mēs paši cepam,” stāstīja Dinija Gribuste.

Mūsu mērķis nav nopelnīt, atzīst internātpamatskolas direktore – galvenais ir jauniešu pieredze.

Iegūtie līdzekļi tiek galvenokārt izmantoti produktu iegādei un praktikantu algām Nodarbinātības valsts aģentūras programmā.

Skolā izglītību iegūst jaunieši ar garīgās attīstības traucējumiem, un ideja par vasaras ēdnīcu radās brīdī, kad skolu absolvēja pirmie pavāru palīgi. Bet nu pirmo gadu skolā praksi varēja iziet arī celtniecībā ieinteresēti jaunieši.

“Kas varētu iet mācīties uz remontstrādniekiem, viņiem bija iespēja pamēģināt pastrādāt praksē – kā tas ir, kad viens objekts pašiem ir jāizdara no sākuma līdz beigām,” sacīja Upesgrīvas internātpamatskolas direktore Maija Aveniņa.

Vasaras ēdnīca darbojas no jūnija līdz augustam, un katru mēnesi praksē strādā divi vai trīs jaunieši. Šī ir piektā sezona, bet noteikti nebūšot pēdējā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti