Upēs sākas ledus iešana - hidrologi neprognozē lielus plūdus

Iestājoties siltākam laikam, vairākās upēs sākusies ledus iešana. Potenciāli applūšanas draudi pastāv nu jau ierastajās vietās – Ogres upes lejtecē, Daugavā Jēkabpils apkārtnē un Lielupē. 

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati liecina, ka ūdens līmenis šobrīd kāpj Aiviekstē un Gaujā, kā arī Daugavas augštecē, taču Lielupē Staļģenes apkaimē ūdens līmenis ir krities.

Hidrologs Andrejs Zubaničs stāsta, ka ledus iešana daudzās upēs jau ir sākusies, savukārt Daugavā ledus iešana vēl tikai gaidāma nākamajā nedēļā un, salīdzinot ar citiem gadiem, netiek prognozēti ievērojami plūdi.

Hidrologs Andrejs Zubaničs

  “Attiecībā par ledus iešanu - tad ledus iešana jeb ledus uzlūšana Daugavā no Piedrujas līdz pat Jēkabpilij un Pļaviņām ir gaidāma nākošnedēļ no 6. līdz 12. martam, protams, tur šis konkrētais laiks var atšķirties, bet kopumā tā ir nākamā nedēļa,” stāsta Zubaničs.

  “Lielupē ledus jau ir sakustējies augšējos posmos, šobrīd gaidām, ka tas ies arī pie Jelgavas un Kalnciema un tālākajiem posmiem. Kopumā, ja mēs tā skatāmies salīdzinājumā ar citiem gadiem, kad ir bijušas kritiskākas situācijas, tad mēs negaidām tādus ļoti kritiskus plūdus šajā sezonā,” saka Zubaničs. 

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti