Pusdiena

Ukrainas rūpnīcas bijušais darbinieks: Ziemeļkorejas raķetēm nav «Južmaš» dzinēji

Pusdiena

Pusdiena 17.08.2017

Unikāls precedents - tiesa pieņem vecāku sūdzību par rindu Ikšķiles bērnudārzā

Unikāls precedents - tiesa pieņem vecāku sūdzību par rindu Ikšķiles bērnudārzā

Administratīvā rajona tiesa pieņēmusi četru vecāku sūdzības pieteikumu, kurā tiek apstrīdēts Ikšķiles novada domes lēmums par septembrī uzņemamajiem bērniem pašvaldības vienīgajā bērnudārzā. Vecāki, kas vērsušies tiesā, norāda uz to, ka priekšroka ik gadu pašvaldības bērnudārzā tiek dota divus gadus vecajiem bērniem, tādējādi trīsgadīgos bērnus atmetot rindā vairākas vietas atpakaļ, kā arī prioritāte uzņemšanai bērnudārzā tiekot dota bērniem, kas nesen deklarēti novadā.

Domes vadība Latvijas Radio neizskaidroja uzņemšanas kārtību, aizbildinoties ar to, ka tās ir detaļas. Tiesībsarga birojā šādu, pagaidām vienīgo, precedentu vērtē atzinīgi.  

Bērnu vecāki apstrīdēja Ikšķiles pašvaldības lēmumu par septembrī vienīgajā pašvaldības bērnudārzā „Urdaviņa” uzņemtajiem bērniem. Ikšķiles domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš (“Vienotība”) lēmumu atstāja negrozītu, tāpēc vecāki vērsušies tiesā, un šis ir pirmais tāds gadījums Latvijā.

Administratīvā rajona tiesa jau pieņēmusi sūdzības pieteikumu. Viens no vecākiem Rihards Mors stāstīja, ka pašvaldība rindā priekšroku dodot divus, nevis trīs gadus veciem bērniem, kā arī jaunajiem ikšķilniekiem neatkarīgi no viņu vecuma. Tas aizskāris aptuveni 50 vecāku intereses.

“Četrgadīgs bērns, kurš ir jaunais ikšķilietis, rindā var pavadīt tikai dažus mēnešus un tad tiek izveidota četrgadīgo bērnu grupa un viņi tiek uzņemti pirms trīsgadīgajiem, kuri ir pirms dzimšanas reģistrēti, un šādi gadījumi ir vairāki. No tiesas ir zināms tas, ka 30.augustā tiks skatīts jautājums par pagaidu noregulējumu. Pēc būtības skatīs gada beigās vai jaunā gada sākumā,” stāstīja Mors.

“Ļoti iespējams, tas var arī iet kā precedents, un es domāju, ka tajā pašā Ikšķilē daudzi bērnu vecāki pat neapzinās, ka viņi faktiski ir aizskarti,” piebilda Mors.  

Pašvaldība šādu kārtību pamatojot ar bērnudārza telpu piemērotību gados mazākiem bērniem. Papildu komentārus Ikšķiles pašvaldība Latvijas Radio nesniedza, jo neesot paticis intervijas stils kādā no iepriekšējiem raidījumiem. Domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš iepriekš pašvaldības organizēto uzņemšanas kārtību nepaskaidroja, aizbildinoties, ka tās ir detaļas.

“Tur mums ir arī noteikta bērnudārza specifika, ko mēs varam uzņemt, ko mēs nevaram. Bet es jums negribu arī šeit detalizēti skaidrot šo rindu. Es gribu jums teikt, ko pašvaldība dara, lai nebūtu tādas situācijas! Mēs neesam pārkāpuši pilnīgi neko,” sacīja Trapiņš.  

Tagad pašvaldība būvējot vēl vienu bērnudārzu vairāk nekā 160 bērniem. Ar vienīgo bērnudārzu „Urdaviņa” Latvijas Radio sazināties neizdevās. Atšķirībā no Dobeles, Ādažiem un citām pašvaldībām, Ikšķilē nav arī anonīmas, elektroniskas rindas, kas ļautu izsekot katra bērna kustībai uz priekšu.

Tiesāties par nevienlīdzīgu attieksmi vecākiem jau iepriekš ieteicis Tiesībsarga birojs. Biroja Bērnu tiesību nodaļas vadītāja Laila Grāvere teic, ka nav saprotama šāda uzņemšanas kārtība.

“Rindai jau ir raksturīgs tas, ka rinda pienāk reģistrācijas secībā. Nav izprotams, kā divgadīgais var apsteigt trīsgadīgo,” sacīja Grāvere.

“Tas ir ļoti labi, ka vecāki ir šo domes lēmumu nodevuši izvērtēšanai tiesā. Tad tiesa vērtēs, kuram ir taisnība,” pauda Tiesībsarga biroja pārstāve.  

Latvijā kopumā rindā uz vietu pašvaldības bērnudārzā pašlaik gaida aptuveni 10 000 bērnu. 8000 no viņiem mācās privātajos bērnudārzos, 1600 atrodas pie auklēm, un mazākā daļa atrodas mājās, informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt