Dienas ziņas

Ogri pieskandina pūtēju orķestri

Dienas ziņas

Talsenieki uzvar IT konkursā

Ungurpilī būvē bibliotēku

Ungurpilī būvē uzņēmējdarbības atbalsta centru-bibliotēku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Alojas novada Ungurpils ciemā notikusi uzņēmējdarbības atbalsta centra-bibliotēkas “Sala” svinīgā pamatakmens ielikšanas ceremonija. Ir pamats cerēt, ka jaunā ēka septembrī tiks nodota ekspluatācijā. To gaida gan grāmatu lasītāji, gan vietēji uzņēmēji.

Ungurpils ciems atrodas Alojas pagastā sešus kilometrus no novada centra. Ciematā pašiem arī sava bibliotēka, kas ierīkota daudzdzīvokļu namā, taču jau sen tā vairs neatbilst iedzīvotāju prasībām. Ieva Prauliņa par Ungurpils bibliotēkas vadītāju strādā vairāk nekā 20 gadu, un jaunās bibliotēkas pamatakmens ielikšana ir jau sen gaidīts brīdis.

“Bibliotēka atrodas daudzdzīvokļu mājas divistabu dzīvoklī, jo praktiski piemērotu telpu bibliotēkai Ungurpilī nav. Es bibliotēkā strādāju kopš 1995. gada, tāpēc būšu vēsturiska persona, kuras darba laikā ir uzcelta jauna bibliotēkas ēka,” saka Ungurpils bibliotēkas vadītāja Ieva Prauliņa.

Realizējot būvniecības projektu, galvenais uzdevums bija, lai ēka pildītu vairākas funkcijas. Kā norāda pašvaldības priekšsēdētājs Valdis Bārda, Ungurpils ciemā atrodas lielākie novada ražotāji un zemnieki, tāpēc iedzīvotāju ērtībai ēkā atradīsies arī uzņēmējdarbības atbalsta centrs.

“Būs arī inkubatora funkcijas jaunu uzņēmumu radīšanai, nevalstiskām organizācijām, un ēka kalpos gan pasākumiem, gan ikdienas darbam, gan semināriem, sporta un kultūras pasākumiem. Būs ļoti plašas iespējas,” norāda Alojas novada domes priekšsēdētājs Valdis Bārda.

“Tā būs vieta, kur bērniem un jauniešiem pulcēties, jo konkrēti tā ir bibliotēku problēma, pulcēt jauniešus, bērnus. Atgriezt viņus atpakaļ pie grāmatas, pie lasīšanas. Šobrīd man to ir ļoti problemātiski izdarīt telpu šaurību dēļ,” piebilst Ieva Prauliņa.

Būvnieki šo projektu izceļ kā videi draudzīgu, jo to veidos pēc pasīvas ēkas standartiem, kas eksploatācijā ļaus taupīt siltumenerģiju. Kopējās projekta izmaksas ir viens miljons eiro, un paredzēts, ka jaunā bibliotēka un uzņēmējdarbības atbalsta centrs apmeklētājiem būs atvērts jau šā gada rudenī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti