Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Spānijas karavīri viesojas Grašos

Umpārtē likvidē centrālapkuri un slēdz bibliotēku

Umpārtē likvidē centrālapkuri un slēdz bibliotēku

Vecumnieku novada Umpārtes ciemam rudens pusē pašvaldība paziņoja, ka turpmāk dzīvokļus vairs neapsildīs centrālapkure, bet no 31. decembra ciemā vairs nebūs bibliotēkas.    

Pēc Vecumnieku cietuma likvidēšanas Umpārtes teritoriju uz desmit gadiem iznomāja biedrība “Kalna Svētību kopiena”. Tomēr šā gada rudenī biedrība līgumu lauza, un Umpārtes daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājiem tika paziņots, ka līdz ar to ir beigusies arī centrālapkure.

Sākotnēji gan pašvaldība solījusi kopā ar iedzīvotājiem uzbūvēt mazu un kompaktu katlumāju, tomēr tas nav izdarīts, un tagad iedzīvotāji sildās, kā nu māk.

“Precizējot izmaksas, tas šo pasākumu diezgan sadārdzināja. Runājot ar iedzīvotājiem par šo vienoto apkuri, arī nebija tādas savstarpējas vienošanās,” stāstīja Vecumnieku novada izpilddirektore Aiga Saldābola.

“Paši iedzīvotāji nebija pret. Mēs jau teicām, ka to pašu (esošo) katlu māju varēja kurināt. Mums saka - viss esot kārtībā, ja gribat, pērciet malku un paši kuriniet. Nu kur mēs varam tikt galā paši..,” stāstīja Umpārtes iedzīvotājs Staņislavs, kurš savu mājokli tagad apkurina ar gāzi un dzīvoklī ir vien +13 grādi.

Ciema iedzīvotājiem tas gan nebija vienīgais nepatīkamais pārsteigums šajā gadā.

No 31. decembra tiks likvidēta arī Umpārtes bibliotēka, kuru esot apmeklējis teju ikviens cieminieks.

“Švaki ir, tagad tuvākās bibliotēkas būs apmēram 10 kilometru attālumā. Man bērni dzīvo Vecumniekos, tad viņi mani aizvedīs vienreiz nedēļā līdz bibliotēkai,” atzina ciema iedzīvotāja Maiga.

Bibliotēku likumu, kas paredz, ka uz 2000 iedzīvotāju jābūt vienai bibliotēkai, novads izpildot arī bez Umpārtes bibliotēkas, tāpēc Latvijas Bibliotēku padome neiebilst pret tās slēgšanu.

“Te arī jāskatās, cik tas pakalpojums ir dārgs, un šeit tas stāsts arī ir tāds, ka pašvaldība ir apņēmusies piegādāt grāmatas senioriem, kuri nespēja paši doties uz citām tuvākajām pašvaldības bibliotēkām,” skaidroja Latvijas Bibliotēku padomes pārstāve Linda Langenfelde.

Vecumnieku novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Kovals (Zaļo un Zemnieku savienība) solīja, ka pašvaldība vērtēs “nākamā gada budžeta iespējas, vai mēs varam rast risinājumu nodrošināt mobilo bibliotēku, lai gan šī ciema, gan citu ciemu iedzīvotājiem piedāvātu šo pakalpojumu”.

Lai gan daudzdzīvokļu mājā ir četri brīvi dzīvokļi un turpat blakus ir tukša divstāvu māja, kurā pašreiz atrodas bibliotēka, likvidācijas galvenais iemesls esot telpu trūkums.

Kā skaidro pašvaldībā, atdodot “Valsts nekustamajiem īpašumiem” biedrības iznomātās telpas, pašvaldībai  piederošu brīvu dzīvokļu Umpārtē neesot.

“Sazinoties ar Tieslietu ministriju, viņi mums neļāva sadalīt īpašumu. Tos dzīvokļus un māju viņi mums neļāva sadalīt,” skaidroja Vecumnieku novada izpilddirektore Aiga Saldābola.

Vecumnieku novadā šī  būs pirmā  slēgtā bibliotēka, bet renovētā ēka, visticamāk, savu atlikušo mūžu tā arī paliks tukša.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt