Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Vērtē skolas gaitu sākumu no sešiem gadiem

Panorāma

Latvijā arī turpmāk varēs lietot vecā tipa gāzes balonus

Ugunsgrēka trauksme skolā – ikdiena

Ulbrokas skolā bieži skan signalizācija; bažas - skolēni pret trauksmes signālu kļūs nevērīgi

Ulbrokas vidusskolā šajā semestrī regulāri skan ugunsgrēka trauksmes signalizācija, LTV "Panorāmai" vēsta kāda skolēna tēvs. Viņš kameras priekšā atteicās runāt. Kā skaidro glābēji, pat ja reāli ugunsnelaimes draudi nepastāv, šāda situācija ir bīstama, jo rada skolēniem maldīgu sajūtu, ka trauksmes signāls nevēsta par reālām briesmām.

Pēc tēva teiktā, trauksmes signāls pirmo reizi skanējis jau septembrī, pēdējo – vēl pagājušajā nedēļā. Esot bijuši arī gadījumi, kad signalizācija dienas laikā iedarbojusies vairākkārt. "Jautājot savai meitai, ko jūs darāt, kad atskan trauksme? Atbilde bija, ka neko. Skolotāja kārtējo reizi pasmejoties un sakot, ka laikam pavārei atkal kotletes piedega, un visi paliekot savās vietās un turpinot mācības. Vai tiešām mūsu bērniem no pirmās klases tiek mācīts, ka trauksmes gadījumos pareizi jārīkojas šādi?" retoriski jautā tēvs.

Skolā atzīst – trauksmes signalizācija šajā semestrī skanējusi astoņas līdz deviņas reizes. Bet lielākajā daļā no tām skolēni esot evakuēti. "Kādas sešas [reizes] noteikti esam evakuējušies," sacīja Ulbrokas vidusskolas direktors Normunds Balabka. "Ja tiešām uzreiz konstatē, ka tā ir viltus trauksme, mums ir ēkas dežurants, kurš apskrien klases un vienkārši paziņo, ka nav jāreaģē, ka ir viss kārtībā," viņš paskaidro.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā gan norāda – izņēmuma gadījumi nedrīkst būt. "Pasniedzējiem un pedagogiem ir jānodrošina un jāuzsāk bērnu evakuācija no skolas," uzsver VUGD Ugunsdrošības uzraudzības pārvaldes priekšnieks Dzintars Lagzdiņš. Vaicāts, vai pastāv iespēja, ka vispirms pārbauda sirēnas cēloņus un tikai tad notiek evakuācija, viņš atbild: "Nē, tādi gadījumi nedrīkstētu būt. Sistēmai ir jābūt darba kārtībā un jānostrādā tikai tad, kad ugunsgrēks tiešām ir izcēlies," bilst Lagzdiņš.

Kā skaidro glābēji, ja signalizācija iedarbojas pārāk bieži un bez reāla pamata – gan bērni, gan skolas darbinieki var pierast un īstas ugunsnelaimes gadījumā kavēties pamest ēku. Tāpēc situācija Ulbrokas vidusskolā tiks pārbaudīta. Tur skaidro, ka pēc vairākiem nesekmīgiem mēģinājumiem viltus trauksmi novērst esot nedaudz samazināta sensoru jūtība, kā arī runāts ar virtuves darbiniekiem. "Lai iespēju robežās katlu ver lēnāk vaļā. [..] Vienkārši atver katla vāku, un signalizācijas ieslēdzas," skaidro Lagzdiņš.

Pēc glābēju teiktā, visbiežāk problēmas ar viltus trauksmi esot skolās, kur nav uzstādīta jauna – moderna trauksmes signalizācijas sistēma.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt