Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Folkloristi tiekas festivālā «Rudenāji»

Ukraiņu karavīri saņem rehabilitāciju «Vaivaros»

Ukraiņu karavīri saņem rehabilitāciju «Vaivaros»

Latvijā no Ukrainas ieradušies 14 karavīri, pārsvarā jauni puiši, kas bijuši smagi ievainoti, daudzi pārcietuši amputāciju. Ārsti no Latvijas šoreiz braukuši uz kara hospitāli Ukrainā, lai izvēlētos pacientus, kuriem “Vaivaru” rehabilitācijas centrā sniegtā palīdzība varētu līdzēt vislabāk atgūties no smagajiem ievainojumiem.

14 ievainoti ukraiņu karavīri Latvijā ieradās pirmdien. Ukraiņu karavīri, kas pašlaik saņem rehabilitāciju “Vaivaros”, nāk no aktīvās kara zonas un ievainoti salīdzinoši nesen. Karavīri ir cietuši smagi. Desmit no četrpadsmit ir pēc amputācijām, četriem citi smagi ievainojumi. Pavisam nesen viņi Ukrainā saņēmuši ar starptautisku atbalstu iegādātas protēzes, bet šeit, Latvijā, mācās pareizi staigāt.

"Mums piedāvāja atbraukt uz rehabilitāciju. Piekritām paskatīties, kas te ir. Saņemt kādu padomu, ko ieteiks, iemācīties staigāt. Te citādāk māca, ne tā kā pie mums Ukrainā," teica karavīrs Ihors no Ukrainas.

Lielākā daļa ievainoto nāk dažādiem Ukrainas reģioniem, iepazinušies vien lidostā. Vairāki stāsta, ka smagos ievainojumus guvuši no kājnieku mīnām. "Tā pati kājnieku mīna, ko aizliedz Ženēvas konvencija. Tas notika pie Doņeckas," pauda Roma. Viņam ir divdesmit divi gadi. Viņš sācis aizstāvēt dzimteni 19 gadu vecumā un pat pēc kājas amputācijas cer atgriezties ierindā.

"Atgūstamies, lai varētu tālāk turpināt cīnīties. Dzīvosim, redzēsim, galvenais nostāties uz kājām. Šajā dzīvē viss ir iespējams," tā Roma. Lielākā daļa karavīru nekad iepriekš nav bijuši Latvijā. Par šeit redzēto ir patīkami pārsteigti un “Vaivaru” personāla rūpes salīdzina ar ģimeni. 

Rehabilitācija ilgs 18 dienas, tās izmaksas sasniedz 30 tūkstošus eiro, ieskaitot ceļa izdevumus. Tā tiek apmaksāta no Ārlietu ministrijas līdzekļiem un neietekmē Latvijas iedzīvotāju rindas rehabilitācijas pakalpojumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti