Dienas ziņas

Iecere apvienot Rēzeknes slimnīcu ar poliklīniku

Dienas ziņas

«Satiec savu meistaru!» gūst popularitāti

Ukrainas studenti iepazīst dzīvi ES

Ukrainas studenti mācās LU un iepazīst dzīvi ES

Latvijā jau kopš februāra sākuma dzīvo un mācās 15 studenti no trijām Ukrainas augstskolām. Nepilnu divu mēnešu laikā viņi izjutuši draudzīgu attieksmi un ir gandarīti, ka šeit gūtās zināšanas varēs izmantot tālākajā dzīvē. Šodien jaunieši viesojās Jelgavas novadā.

Viņi ir topošie politologi, diplomāti un ārlietu speciālisti, kuri savā valstī Ukrainā vēlas mieru un ekonomisko uzplaukumu, un tā īstenošanai redz   virzību uz Rietumu vērtībām.

„Izvēle ir vai  nu integrēties austrumu, vai rietumu virzienā. Pēc pēdējiem datiem apmēram 80% iedzīvotāju atbalsta integrēšanos Eiropas Savienībā,” saka Radions Sviščs, students no Dņepropetrovskas.

Lai iepazītos ar dzīvi Eiropas Savienībā (ES) 15 studenti no Ukrainas augstskolām jau gandrīz divus mēnešus dzīvo Latvijā un mācās Latvijas Universitātē (LU).  Studenti ir pārsteigti gan par pasniedzēju draudzīgo attieksmi, gan par  vienkāršo iespēju piekļūt augstām valsts amatpersonām.

„Tagad arī pie mums parādās iespēja reģistrēties  internetā un nokļūt valdības sēdē. Agrāk tas bijis ļoti sarežģīti. Tikai pateicoties pagājušā gada revolūcijai  šī prakse parādījusies,” stāsta Radions.

Ukraiņu jauniešiem stāstīts arī par Grieķijas pieredzi, bet par Latviju  atmiņās, visticamāk, paliks tikai veiksmes stāsts.

„Latvija ir diezgan veiksmīgi pārvarējusi transformācijas procesu, un arī starptautiski mūsu pieredze tiek atzīta kā viena no veiksmīgākām, tāpēc uzsvars ir uz tiem pozitīvajiem piemēriem, veiksmes stāstiem,” atzīst  projekta administratore LU lektore Aleksandra Vonda.

Šodien jaunieši viesojās Jelgavas novadā un iepazinās ar iespējām, ko sniedz Eiropas finansējuma piesaiste, vienlaikus gan uzzinot arī par nevienlīdzīgajiem platībmaksājumiem Eiropas valstu vidū, gan birokrātiskajiem šķēršļiem, kas jāpārvar, lai īstenotu Eiropas fondu atbalstītos projektus.

„Protams, problēmas ir visur, bet galvenais ir, kā ar viņām cīnās un tiek galā. Mēs šobrīd redzam esošās problēmas, bet arī veiksmīgus lēmumus,” secina  Andrejs Lukša, students no Ļvovas

 Studenti  mūsu valstī uzturēsies līdz 31. maijam, un  tas ir viens no  veidiem, kā Latvija palīdz Ukrainai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt