Panorāma

Panorāma

Panorāma

Par «Latvenergo» peļņu atpirks gāzes elektrostaciju OIK saistības

Rīgā viesojas Ukrainas premjerministrs

Ukrainas premjers vizītē Latvijā pateicas par nemainīgo atbalstu

Ukraina izsaka pateicību Latvijai par nemainīgo atbalstu tās suverenitātei un teritoriālajai nedalāmībai. Ar šādiem  vārdiem divu dienu vizītē ieradies Ukrainas premjerministrs Volodimirs Groismans, uzsverot, ka Ukraina būs uzticīgs Latvijas partneris. Vienlaikus viņš Rīgā arī apstiprināja, ka Latvija kopā ar Igauniju svītrota no nodokļu patvēruma zonu saraksta.

Vizīti Latvijā Ukrainas premjerministrs Groismans sāka ar ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa. Oficiāli vizītes darba kārtībā drošības un ekonomiskās sadarbības jautājumi, kā arī sadarbība izglītības jomā.

Parakstīts akadēmiskās sadarbības līgums starp abu valstu tehniskajām universitātēm un nodomu protokols par Rīgas Ukraiņu vidusskolas atbalstīšanu.

Latvijas premjerministrs  Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība) izteica atbalstu uzsāktajam Ukrainas reformu procesam, bet Ukrainas premjers – pateicību Latvijai par nemainīgo atbalstu Ukrainas teritoriālajai nedalāmībai.

"Kopā ar visu, visu civilizēto pasauli mēs darām visu, lai novērstu asinsizliešanu un mēs ļoti ceram, ka būs iespēja izveidot miera uzturēšanas misiju, kas varētu palīdzēt uzlabot situāciju un pārtraukt agresiju, kas tika uzsākta, atbalstīta un joprojām īstenota no Krievijas," sacīja Ukrainas premjers.

Premjerministri apliecināja, ka apmainīsies ar informāciju arī saistībā ar nesenajiem satricinājumiem Latvijas banku sistēmā un šajā jomā redzami arī saspīlējuma punkti.

Latvijas komercbankas izmeklētas saistībā ar  Janukoviča prezidentūras laikā nobēdzinātas naudas legalizēšanu. Turklāt vēl tikko Latvija kopā ar Igauniju bija iekļauta Ukrainas nodokļu patvēruma zonu sarakstā. Tagad lēmums gan mainīts.

"Pēc konsultācijām ar maniem kolēģiem un it īpaši ar jūsu ministra kungu mani satrauca šī tēma, un es uzreiz pieņēmu visus lēmumus, lai labotu šo situāciju, un varu jums apstiprināt, ka vairāk nav tāda saraksta, kurā minēta jūsu valsts," teica Groismans.

Kučinskis no savas puses tikmēr solīja, ka Latvija pastiprinās cīņu pret nelegālām darbībām finanšu sektorā.

Tikmēr pašai Ukrainai jāmazina pieaugošā starptautiskā skepse par reformu gausumu un korupcijas izskaušanu. Pagājušajā nedēļā publicētajā ikgadējā korupcijas uztveres indeksā Ukraina ieņēma tālo 130.vietu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti