Ukrainas notikumu dēļ Andris Bērziņš atgriežas Latvijā

Valsts prezidents Andris Bērziņš pārtraucis atvaļinājumu un pirmdien atgriezīsies Latvijā. Tā Latvijas Radio pavēstīja prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne. Viņa paskaidroja, ka prezidents atvaļinājumā kopā ar ģimeni bija devies uz Alpiem slēpot un personisku apstākļu dēļ nav varējis atgriezties agrāk.

„Šodien Valsts prezidents atgriežas Latvijā un pārtrauc savu atvaļinājumu. Iemesls ir pašsaprotams un arī cilvēcīgi izskaidrojams - valstij, kas atrodas faktiski divu stundu lidojumā no Rīgas, šobrīd ir militāri draudi, tas ir tepat, Eiropā, un Ukraina ir valsts, ar ko arī Latvijai ir bijuši ļoti cieši kontakti,” skaidroja Krapāne.

„Latvijas cilvēki ir uztraukušies par situāciju, viņiem ir nepieciešama informācija un pastāvīga komunikācija ar valsts vadītājiem. Līdz ar to arī Valsts prezidents Andris Bērziņš atgriežas Latvijā, lai būtu ar Latvijas tautu.

Bet, piebilstot par iemeslu, kādēļ tas nevarēja būt, piemēram, vakar, es gribētu aicināt visus tos, kas sociālajos tīklos jau pasteigušies klaji nosodīt Valsts prezidentu, tomēr ieturēt nedaudz cilvēcīgu pauzi vai iejūtību - prezidents nevarēja atgriezties, jo viņa kundzei bija akūta vīrusu infekcija, ļoti augsta temperatūra, un šādā situācijā vienkārši nevar lidot ar lidmašīnu,” sacīja Krapāne.

Uz jautājumu, kāda būs Valsts prezidenta dienaskārtība šajā nedēļā un vai uz sēdi varētu sanākt Nacionālās drošības padome, Krapāne atbildēja, ka Ukrainas jautājums skatīts jau padomes sēdē pagājušajā trešdienā. Par precīzākiem prezidenta plāniem Valsts prezidenta kanceleja sola informēt vēlāk.

Kā iepriekš vēstīts, kopš Krievijas parlamentā dotās atļaujas izvietot Ukrainā Krievijas karaspēku, Ukrainas armija atrodas paaugstinātā kaujas gatavībā. Prezidenta pienākumu izpildītājs Oleksandrs Turčinovs licis pastiprināti apsargāt lidostas, atomelektrostacijas un citus militāra uzbrukuma gadījumā stratēģiski svarīgus mērķus.

Ukrainas Nacionālā drošības padome svētdien izsludinājusi valstī vispārēju mobilizāciju un slēgusi gaisa telpu militārajām lidmašīnām.

Sestdienas vakarā Ukrainas Ārlietu ministrija vērsusies pie NATO ar lūgumu izmantot visas iespējas, lai palīdzētu Ukrainai aizsargāt tās teritoriālo suverenitāti. Tikmēr Krievijas prezidents vēl nav pieņēmis lēmumu par bruņotu intervenci kaimiņvalstī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti