Dienas ziņas

Karstuma vilnis virzās uz Eiropas vidieni

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ukrainas karavīru bērni atpūšas nometnē Ikšķilē

Ukrainas karavīru bērni atpūšas nometnē Ikšķilē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijā ieradušies jaunieši no Ukrainas, lai kaut uz brīdi ikdienā pieredzētās kara ainas aizstātu miers, smiekli un izklaide ar vienaudžiem. Viņi ir Ukrainas karavīru bērni, kuri te atpūtīsies nometnē. Pirmā šāda nometne Ukrainas Bruņoto spēku un Nacionālās gvardes karavīru bērniem Latvijā rīkota pirms pieciem gadiem.

24 Ukrainas karavīru bērniem, kuri ieradušies Latvijā, ikdiena savā dzimtenē tiek aizvadīta aktīvās karadarbības zonā. Šonedēļ Latvijā viņi kopā ar vietējiem jauniešiem piedalīsies Jaunsardzes centra rīkotajā nometnē Ikšķilē.

"Es gribētu, lai viņi sajūt to draudzību, kas viņiem sen nav bijusi, es domāju. Labas atmiņas no Latvijas, tas ir visvairāk, ko es gribētu, lai atceras," teica Ikšķiles novada jaunsargu vienības jaunsardze Linda.

Darja Latvijā ieradusies no Ukrainas pilsētas Bučas, Dmitrijs no Harkivas. Abi atzina, ka Latvijā izbauda dabu un mieru.

Darja: "Šeit ir paši labākie un sirsnīgākie cilvēki."

Dmitrijs: "Noteikti saku to pašu. [Varēšu] mieru un labestību atcerēties, ka te ir cilvēki ar plašu sirdi. Latvieši ļoti labi saprot to, kas notiek pie mums, un tiešām mūs atbalsta uzreiz."

"Šeit it arī bērni, kuriem tēvi ir gājuši bojā karā. Citiem vecāki šobrīd karo. Lai arī īsu laika posmu, tomēr bērniem ir iespēja kaut uz brīdi aizmirst tās sāpes, ko viņiem nākas izjust," atzīst Ukrainas Nacionālās gvardes pulkvedis Viktors Golumbivskis.

Pirmajā nometnes dienā jaunieši dosies uz Siguldu, kur brauks ar gaisa tramvaju un veiks arī citas izklaidējošas aktivitātes. Kā norādīja nometnes organizatori, svarīgākais šobrīd ir Ukrainas jauniešiem nodrošināt iespēju kaut nedaudz atslēgties no tās realitātes, kur pēc nedēļas nāksies atgriezties.

"Rītdien mums ir laivu brauciens, ceturtdien zooloģiskis dārzs, pastaiga pa Rīgu," stāstīja Ikšķiles novada jaunsargu vienības instruktors, kaprālis Andris Juškāns.

Aizsardzības ministrijas pārstāvis Elmārs Pļaviņš norādīja: "Tā nav pirmā reize, kad mēs to organizējam. Mēs esam redzējuši, ar kādām emocijām viņi šeit atbrauc. Vēl vairāk šobrīd, kad viņi pa naktīm nevar gulēt un viņiem vajadzīgs kaut kāds periods, lai vispār nomierinātos. Protams, īss laiks, nedēļa, bet gan jau mēs domāsim, kā mēs varam turpināt to sadarbību."

Jaunsardzes centra direktors pulkvežleitnants Aivis Mirbahs norādīja, ka sadarbība ar Ukrainu centram ir jau piecus gadus, ukraiņiem pārņemot Latvijas pieredzi Jaunsardzes darbā. Latvijā tā darbojas jau 30 gadus un šobrīd tās rindās ir teju 8000 jauniešu.

"Mums vienīgajiem Eiropā ir kaut kas tāds kā valsts aizsardzības mācība. Tā kā gan ar Jaunsardzi, gan valsts aizsardzības mācību mums ir unikāla pieredze visā Eiropā," teica Mirbahs.

Nometni Ukrainas jauniešiem Latvijā Jaunsardzes centrs rīko ceturto reizi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti